Cesta Bitcoinu ke 300 000 USD během příštího bull runu – 3 důvody, které poženou cenu nahoru

0

Cena BTC se vyvíjí v cyklech. Tyto cykly mají svá specifika a stejně tomu bude i v tomto případě. Dnes se podíváme na to, kudy vede cesta ke 300 000 dolarů za BTC. 

Bitcoin a instituce

Vzestup ceny BTC je kategoricky složitější, než tomu bylo v předchozích letech. To je základní matematika. Čím vyšší hodnota, tím těžší je násobit ji. Jenže nynější situace má svá specifika.

Právě začínající bull run bude jiný než ten, který jsme zažili v roce 2017. Ten, který začíná, je totiž hnán institucemi, jež se rozhodly vstoupit do bitcoinového prostoru. Ačkoliv se jedná o ohranou písničku, není na škodu si ji občas zopakovat. To, že v září spustí ICE svou službu Bakkt, že se blíží Fidelity a že celá infrastruktura kryptoprostoru neuvěřitelně rychle roste, jsou skvělé zprávy pro kryptoměny.

Bakkt se blíží  Vieme, kedy Bakkt spustí obchodovanie s BTC futures – Začne Bitcoin rásť?

Bakkt například přináší plně regulované prostředí, které institucím umožní klidný vstup a vytváří standardy pro budoucnost kryptoměn a jejich obchodování. Institucionální investoři tak získají standardy, na které jsou zvyklí. Silnější infrastruktura pak umožní vstup většímu množství běžných lidí.

Dav přijde také

Momentálně se jedná o instituce, které s největší pravděpodobností spustily obrat trendu. Ještě nějakou dobu bude k vidění právě tento trend, kdy většinu nových peněz v kryptoměnách tvoří investice od velkých společností.

Jenže s narůstajícím mediálním pokrytím a vstřícnými vyjádřeními velkých společností se brzy opět chytí i běžní lidé. Už nyní jsou k vidění první vlaštovky, které se postupně do kryptoměn vracejí. Mánie, kterou jsme zažili v roce 2017, se bude opakovat.

Informace o stavu trhu  [PŘEHLED TRHU] Support drží – Altcoiny se vzpamatovávají – Je toto dobrý čas na nákup?

Lidé obecně podléhají stádovité mentalitě. Davová psychóza je také vhodným označením. V nedaleké budoucnosti budeme svědky toho, jak se do prostoru kryptoměn opět přihrnou davy, které budou chtít rychle zbohatnout. A tento faktor může pomoci k dosažení 300 000 USD za BTC.

Spekulace

V neposlední řadě je nutné připomenout, že se nacházíme ve spekulativní bublině. Mnoho projektů s nulovou hodnotou bude mít kapitalizaci v řádech desítek milionů dolarů, a ačkoliv se nyní spekuluje o smrti altů, je pravděpodobné, že mánie zachvátí i altcoiny.

Při růstu cen altcoinů se bude spekulativní bublina nafukovat velmi rychle. To si můžeme ilustrovat na příkladu. Pokud do menšího altcoinu nahrajete 1 000 dolarů, jeho celková kapitalizace vzroste o podstatně vyšší hodnotu. Zisky z něj se pak převedou do BTC, což opět bude hnát hranice bubliny dál.

Toto jednoduché pravidlo platí obousměrně. Takže i růst BTC a následné obchodování do altcoinů povede k přesně identickému procesu. Nakonec tak budeme svědky toho, že spekulativní bublina opět přeroste únosné meze a začne výprodej. V té době ovšem můžeme být již na úrovni 300 tisíc dolarů za BTC.

Laťka 300 tisíc dolarů je rozhodně dosažitelná. Nikdo samozřejmě neví, kdy to bude a jestli to doopravdy bude zmiňovaných 300 000 USD. Cesta k astronomickým částkám je každopádně otevřená a bude stát na třech pilířích: instituce, návrat davu a extrémní spekulace.

Co číst dále:

[ZPRÁVY] Binance US by mohlo být spuštěno do dvou měsíců – Padli jsme pod 10 000 dolarů – bylo to naposled?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno