Facebook Libra bude mít konkurenci – Na vytváření měny pracují i další giganti

0
Facebook, evil, zlo

Rostoucí popularita kryptoměn vedla k revoluci v odvětví digitálních měn. Podniky, které neměly nic společně s kryptoměnami, nyní mají nebo plánují mít vlastní kryptoprodukt. Deset let existence kryptoměn vedlo k bezprecedentní lehkosti transakcí. Stejně tak přinesly transparentnost do světa elektronického obchodu. V tomto článku se podíváme na firmy, které brzy spustí velké projekty na blockchainu, respektive budují vlastní kryptoměnu.

JPMorgan Chase

JPMorgan Chase je nadnárodní společnost se sídlem ve Spojených státech, která se specializuje na investiční bankovnictví a finanční služby. JPMorgan Chase je v současnosti hodnocena jako šestá největší banka na světě s celkovým objemem aktiv 2,535 bilionu dolarů. V poslední době se finanční instituce zaměřila i na kryptoměnový průmysl. Společnost usiluje o vytvoření digitální měny pro své zákazníky. Vedoucí oddělení blockchainu společnosti JPMorgan Chase Umar Farooq v rozhovoru pro společnost Yahoo Finance řekl:

„Vždy jsme věřili v potenciál technologie blockchainu a podporujeme kryptoměny, pokud jsou správně kontrolovány a regulovány. Jako globální regulovaná banka věříme, že máme jedinečnou příležitost odpovědným způsobem rozvíjet schopnosti regulace kryptoměn.“

Walmart

Další velkou společností, která zvažuje myšlenku digitální měny, je Walmart. Řetězový obchod nedávno požádal o patent pro svou vlastní kryptoměnu. Walmart doufá, že poskytne „systém sdílení plateb dodavatele“. Systém zpracuje jakoukoli platbu za produkty prodávané maloobchodem nebo za služby, které poskytuje svým zákazníkům. Měna bude stabilním coinem s podporou fiat, pravděpodobně vázaným na americký dolar.

AirAsia

Letecká společnost potvrdila svou ochotu prozkoumat odvětví fintech s úmyslem spustit svou vlastní kryptoměnu: BigCoin. Tony Fernandes, zakladatel a výkonný ředitel společnosti AirAsia, upřesnil, že chtějí vlastnit svou kryptoměnu. Generální ředitel dále vysvětlil, že letecká společnost plánuje prozkoumat nové trhy, počínaje zavedením kryptoměny přes předprodej mincí (ICO).

Arias Intel Corp.

Arias Intel Corp. je technologická společnost se zaměřením na mobilní hry a média. V roce 2018 společnost oznámila, že vyvíjí kryptoměnu iNEO. Společnost by chtěla vytvořit kryptoměnu, kterou by bylo možné použít jako standardní výměnný prostředek. Uživatelé tak mohou používat digitální menu na financování inteligentních smluvních transakcí. Kromě toho ji budou moci použít na nákup zboží a služeb.

Amazon

O Amazonu, gigantu v maloobchodě, se říká, že je v procesu vytváření digitální měny. O snaze vytvořit vlastní kryptoměnu značí i nedávná aktivita kolem patentové činnosti, jakož i nedávná registrace domén souvisejících s kryptoměnami, mezi které patří AmazonCryptocurrency.com, AmazonEthereum.com a AmazonCryptocurrencies.com.

Co číst dál?

[TIP] Stahujete přes uloz.to? Dobijte si kredit kryptoměnami!

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno