Jak vyždímat z Fibonacciho indikátorů maximum – Fibonacci – Deník 5. týden

0
Fibonacci-obrazek

Tak a máme tu poslední edukační článek zaměřený na indikátory, které jsou spojeny s Fibonacciho posloupností. Samozřejmě, že nejde o poslední článek celkově, protože i přesto, že náš kurz trvá už zhruba měsíc, ještě toho máme před sebou opravdu hodně. Nyní se však zaměřme na poslední část o Fibonaccim, kde si zrekapitulujeme všechny podstatné informace a kde nám profesionální trader (a autor tohoto skvělého kurzu) Jakub Kralovanský nabídne i ty nejzákladnější tipy a triky vztahující se na tyto indikátory.

Rekapitulace – Fibonacci Retracement

Opravdu kladu na tyto indikátory velký důraz, nejen protože to dělá Jakub, ale i proto, že je můžete vidět na téměř všech grafech úspěšných traderů a obchodníků. Takže, krátká rekapitulace toho, co je Fibonacci Retracement.

Tento indikátor slouží k tomu, aby tradeři zjistili, kam se může cena vrátit a kde se bude pravděpodobně obracet. Ať už je to při růstu nahoru nebo při pádu dolů, Fibonacci Retracement vám poukáže na nejpodstatnější cenové hladiny, které se obchodují nejčastěji a kde si cena zvykne reagovat nejvíce. Tolik ve zkratce o tomto indikátoru, avšak vřele doporučuji všem, aby si o něm přečetli ještě jednou na tomto linku.

Rekapitulace – Fibonacci Extension

Fibonacci Extension slouží naopak k tomu, aby vám poukázala na pohyb, kam až by se mohlo vámi zvolené aktivum dostat. Výborně se využívá zejména při ATH a ATL, kdy můžete postupně určovat, kde by mohlo dojít k obratu trendu. Samozřejmě, že i v tomto případě bych poukázal na následující článek, ve kterém najdete vše podstatné o daném indikátoru.

Tipy a triky

O money managementu a o tom, jak se máte chovat při svých pozicích, si ještě určitě řekneme dost. Avšak Jakub například upozorňuje na to, že Fibonacci úrovně pomáhají při posouvání stop lossů. Ruku v ruce s nimi jde rovněž správa pozice podle daných úrovní (ať už při Fibonacci Retracement nebo Fibonacci Extension).

Stejně tyto indikátory umí být ve spojení s jinými opravdu „smrtelné“ (přinesou takové zisky, až z nich zemřete!). Oba fungují opravdu krásně ve spojení zejména s Elliot vlnami (na které se podíváme již brzy) a rovněž s jednoduchými a obyčejnými supporty a rezistencemi.

Pokud se však chcete o těchto indikátorech dozvědět mnohem více, tak vřele doporučuji kurz profesionálního tradera Jakuba Kralovanského. Aktuálně je dokonce v 20% slevě a nabízí i mince se zápalnou šňůrou.

Závěr

Samozřejmě že zítra se opět pokusím o to, abych našel tyto indikátory na grafu. Snaha bude vyhledat zejména Fibonacci Extension, protože tento indikátor jsme ještě nehledali. Nicméně je možné, že na některém z grafů se podíváme i na kombinaci těchto dvou indikátorů dohromady. Pokud tedy máte nějaké návrhy, které grafy a kryptoměny byste rádi viděli, neváhejte a podělte se o ně.

Co číst dál?

Důvody, proč půjde Bitcoin ještě níž – Fibonacci Retracement – Zkouška 5. týden

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno