Je v Indii skutečně nelegální používat Bitcoin anebo pouze vláda straší občany?

0
india-taj-mahal-vs-ludia

Ministr zahraničí Indie Anurag Thakur prohlásil, že v Indii neexistuje žádný zákon, který by výslovně zakazoval používání Bitcoinu a jiných kryptoměn. Toto prohlášení od Anuraga Thakura přichází navzdory spekulacím, že regulátoři a ministr financí chtějí kryptoměny v Indii zakázat.

V Indii neexistuje zákon, který by zakazoval Bitcoin

Prohlášení přišlo během nedávné diskuse mezi poslancem parlamentu a Thakurem v rámci Rajya Sabha – „Rady států“ nebo horní komory indické legislativy. Poslanec Dharmapuri Srinivas se údajně ptal Thakura, zda je používání kryptoměn v Indii skutečně nezákonné. Srinivas se v diskusi dále ptal, zda kryptoměny představují ohrožení pro státní měnu Indie.

„Může Bitcoin a ostatní kryptoměny ohrozit indickou rupii (státní měnu Indie)? A budou podniknuty kroky proti osobám, které jsou zodpovědné za řízení trhu s kryptoměnami v Indii?“

Thakur údajně odpověděl na obě otázky, že ne.

Trestný čin pouze pokud nezaplatíte daně z příjmu

Thakur, který vypracoval stanovisko o používání kryptoměn v zemi, řekl, že neexistuje žádný zákon, který by kryptoměny v Indii zakazoval. Činnost, která souvisí s používáním kryptoměn, může být trestným činem pouze případě, pokud porušuje již existující zákony. Jde například o nezaplacení daně z příjmů. V případě nezaplacení daní v Indii vám může hrozit vymáhání ředitelstvím pro výkon rozhodnutí a orgánů pro daň z příjmů.

Jak už dříve unikly informace z Indie, neregulované vytváření nebo používání jiných peněz, než jsou státem vydané, je přísně zakázáno. „Zákaz kryptoměn a regulace oficiálních digitálních měn“ by zakázal všechny neoficiální nebo nelegální vytvořené kryptoměny.

Závěr

Kryptoměny a digitální mince zákon definuje následovně:

„Jakákoliv digitální měna, kryptoměna, kód, číslo nebo token, který by souvisel s vytvořením nelegálního platidla, může být zakázán.“

Tato definice však ponechává v Indii možnost vydávat digitální rupie i přesto, že zákon nedefinuje možnost vytvářet nebo vydávat žádné digitální mince. V Indii je sice nelegální používání digitálních měn nebo mincí, ale neexistuje žádný zákon, který by doslovně zakazoval využívání kryptoměn. Jelikož mince jako Bitcoin nebo Ethereum nejsou nelegální platidlo, je možné v Indii kryptoměny používat.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Luboš K.

Čo čítať ďalej?

Manažér FEDu – Kryptomeny začínajú výrazne ovplyvňovať ekonomiku, ale dlho nevydržia

Zdroj:
cointelegraph.com
inc42.com

Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu Twitteru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno