PŘEHLED TRHU – Trh dnes v mínusu – Stále se ale pěkně držíme

0
Bitcoin-Trading-Volume-is-Back-while-the-BTC-Price-Takes-a-Dump

Trh s kryptoměnami není po víkendu zrovna v nejlepší kondici. Bitcoin sice uzavřel weekly svíci v zeleném pásmu a vykreslil nám krásnou přerostlou Doji, ale dnes už jsme pořádně v červeném pásmu. Za posledních 24 hodin jsme se sesunuli o 4 % níže k supportu na hladině 9550 $.

Nejde o nic hrozného. Nějaký propad se dal čekat. My jsme sice čekali, že se tak stane ještě v neděli před půlnocí, ale ten rozhodující pohyb směrem dolů přišel až dnes.

Bitcoin konsoliduje, korekce nakonec ani přijít nemusí

Již několikrát jsme v našich analýzách, streamech a přehledech trhu napsali, že pro Bitcoin by nyní bylo ideální, pokud by klesl na cca 8000-8500 $. Co jde nahoru, musí jít i dolů a pokud to budeme takto natahovat, výsledný bear market bude nakonec mnohem delší, než je zdrávo.

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini

Bitcoin však jen málokdy dělá zdravé pohyby. Od dosažení letošního high (10 500 $) uběhly již dva týdny a nezdá se, že by chtěl nějak výrazněji klesnout. Jsme svědky pěkné konsolidace. Trh čeká, až se srovnají indikátory a pak se uvidí.

Na trhu s BTC se v posledních dnech popálila pěkná spousta lidí. Z burz zmizely Longy v celkové hodnotě více než půl miliardy dolarů. Tak silný prodejní tlak samozřejmě musí stlačit cenu níže. Po podobných dnech však většinou následoval růst. Ne hned, ale za několik dní …

Více informací najdete v našem článku:

Co tlačilo v posledních dnech Bitcoin dolů – Spálené longy za půl miliardy dolarů

Bearish engulfing vypadá nepříjemně

Na daily grafu nám momentálně vzniká formace bearish engulfing, která vypadá dost nepříjemně a mohla by Bitcoin v úterý a případně i během pár dalších dnů poslat na nižší hodnoty. Nakonec možná ještě otestujeme i hodnotu 9 000 $.

Altcoiny klesají rychleji, než Bitcoin

Alty mají v roce 2020 vyšší volatilitu, než Bitcoin. To v překladu znamená, že pokud roste Bitcoin, jdou nahoru rychleji. Ale když Bitcoin klesá, dostávají se ještě více do červené zóny. Ani dnes tomu nebylo jinak.

Ethereum drží krok s Bitcoinem a kleslo o 3,5 %, XRP je  5% v mínusu, Bitcoin Cash a Bitcoin SV až 7 % v mínusu, Litecoin -8 %, EOS -8 %…

Osud altcoinů je nyní prakticky v rukou Bitcoinu. Pokud půjde BTC nahoru, budou alty stoupat. Pokud půjde dolů, budou klesat. Dejte si tedy na vaše altcoinové portfolio pozor, abyste během několika dní nepřišli o polovinu letošních zisků. Ochránit si zisk je často náročnější, než ho vytvořit.

Mrkněte na náš nejnovější článek o třech pravdách, kterých si musíte být vědomi, pokud chcete vytvořit zisky na kryptoměnovém trhu:

TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno