Smrtící virus už oficiálně nakazil milion lidí! O dalších milionech ale nevíme

0
Smrtící virus už oficiálně nakazil milion lidí! O dalších milionech ale nevíme

Onemocnění COVID-19 ve světě zuří už nějaký ten pátek, ale až v posledních týdnech se začalo šířit skutečně exponenciálním tempem. Zatímco Čína se již podle oficiálních informací s koronavirem poprala, Evropská unie a Spojené státy americké jsou v jednom ohni. Situace se u nás zhoršuje každým dnem a zaznamenali jsme již milion případů COVID-19!

Tedy aspoň tak to ukazují oficiální statistiky. Situace ale reálně může být mnohem horší. Mnoho lidí ještě nevykazuje žádné příznaky, resp. jsou pouze přenašeči. Skutečné číslo tedy může být mnohem vyšší.

Přečtěte si: III. světová válka nebude otevřený boj, ale nenápadné zásahy do rovnováhy moci

USA vede, v EU je ale mnohem více nakažených

Nejhorší situace je momentálně v USA, kde zaznamenaly téměř čtvrt milionu případů. Největší ohnisko COVID-19 je v New Yorku, kde zemřelo již 2 400 lidí. Nemocnice jsou přeplněné a u každé stojí kamiony určené k převážení masa. Ty jsou totiž vybaveny mrazicími boxy, do kterých doktoři ukládají mrtvá těla.

, Smrtící virus už oficiálně nakazil milion lidí! O dalších milionech však neumíme

Další velká ohniska jsou samozřejmě v Evropské unii. Španělsko i Itálie už mají více než 100 000 nemocných. Ve Španělsku se ale nákaza šíří rychleji. Čínu v počtu případů překonalo i Německo, kde mají 85 000 nakažených lidí. Špatně vypadá i Francie, kde je
57 000 pacientů s potvrzeným COVID-19.

Mimo Evropu a USA je situace na první pohled lepší. Bohužel pravděpodobně je to tak jen proto, že tyto země nestíhají testovat. Podobně jako Slovensko. Podle oficiálních statistik je na tom nejhůře Írán s více než 50 000 případy.

Francie o krok blíže k digitálnímu euru – Co nám tento přelomový krok přinese?

Koronavirus a ekonomická krize ve světě

Koronavirus působí jako rozbuška, která odpálila novou ekonomickou krizi. Centrální banky po celém světě reagují pumpováním rekordních částek peněz do ekonomiky. FED už stihl vytisknout 6 200 miliard dolarů, Evropská centrální banka zatím „pouze” 750 miliard.

Ani Čína, která již onemocnění překonala, ale nemá dobré vyhlídky. Na tři největší světové ekonomiky jsme se podívali na dnešním streamu. Podívejte se, co na současnou situaci a na Bitcoin říká náš profesionální ekonom:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno