SPEKULUJEME – Bitcoin nám tvoří další fraktál – Do halvingu budeme padat

0
bitcoin fraktal predikcia teoria

Znáte fraktální teorii? Je velmi zajímavá. Aktiva podle ní na grafu tvoří a ovládají stejné patterny, a to při jakémkoliv přiblížení Ani Bitcoin není výjimka a pokud se podíváte na weekly graf, rozhodně najdete mnoho podobností mezi lety 2017, 2018 a rokem 2019, kde jsme v podstatě zopakovali stejnou price action.

První fraktál se tvořil dva roky, druhý jeden rok. Pokud se má historie opakovat, třetí fraktál bude hotový během cca 6 měsíců. Navíc, tato spekulace nám dává vcelku realistickou předpověď vývoje ceny Bitcoinu v nejbližších měsících.

Mohlo by vás zajímat: Tri dôvody, prečo väčšina ľudí prerobí na kryptomenách

Bitcoin tvoří třetí fraktál

V okolí 11000 – 11500 $ se nachází vrchní hrana trojúhelníku, který tvoří ATH z roku 2017 a high z roku 2019. Myslím, že proražení této trendline nebude tak jednoduché, jak někteří lidé očekávají. Právě naopak, Bitcoin se s touto trendline nejspíše pořádně potrápí a zapotí.

1W BTC/USD - fraktalova predikcia
1W BTC/USD – fraktalova predikcia

Aktuálně již máme za sebou více než 60% růst bez větší korekce. Neumím si představit, že by Bitcoin po takovém výkonu mohl jen tak prolomit dvouletý downtrend. Chce to větší přípravu, akumulaci v okolí 8 400 $ a až potom útok.

Podle toho, jak si zakreslíte třetí fraktál, vychází prolomení downtrendu krátce před (nebo po) halvingem. Můj graf je pouze přibližný a je dost možné, že po třetím fraktálu přijde ještě čtvrtý, který bude trvat 1 až 3 měsíce. To se (podle mě) nyní v únoru nedá ještě predikovat.

Mohlo by vás zajímat: Tyto 2 oblíbené altcoiny zformovaly silný býčí pattern – Dočkáme se jejich prudkého růstu?

Každopádně, tato predikce se mi opravdu líbí a mám pro to hned několik důvodů

  1. Nemyslím si, že Bitcoin jen tak překoná vyznačenou klesající trendline
  2. Už dlouho nepřišla žádná větší korekce
  3. Pokud by se Bitcoin držel mého scénáře, byl by to skvělý setup na podzimní a zimní bullrun a překonání ATH
  4. Líbí se mi fraktálová obchodní teorie – fraktály najdete úplně všude, graf BTC není výjimkou

Nakonec chci ještě dodat, že rozhodně nejsem žádný profi trader. Toto je pouze můj intuitivní pohled na Bitcoin a na situaci, v níž se nachází. Pro Bitcoin bude nyní nejlepší, pokud nevytvoří žádnou další velkou bublinu a bude pokračovat ve zdravém stoupání nahoru. Na bubliny bude čas v roce 2021.

Myslíte, že je růst Bitcoinu na 9 000 USD reálný?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Chcete znát názor profesionálního obchodníka? Dnes jsme se o mé teorii bavili s Jakubem Kralovanským na naší show LIVE Trading 2.0! Mrkněte na to!

LIVE Trading 2.0 – Dump o 500 $ – Bitcoin čeká velmi silná rezistence

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno