Tento týden bude peklo – Harmonické patterny – Deník 6. týden

0
denik, diary, bitcoin, k-mag

Deník nám pokračuje i v tomto novém týdnu. A i tento bude velmi tematický, protože se podíváme na harmonické patterny. Opět nejde o žádné jednoduché téma, a proto u něj strávíme nejen více času, ale dnes si k němu také uděláme krátký úvod. Rovněž je třeba říci, že v kurzu Jakuba Kraľovanského vysvětloval harmonické patterny obchodník Andrej Kalvoda.

Co jsou harmonické patterny?

Jednoduše řečeno harmonické patterny představují pouze další (jinou) perspektivu na trhu. Pokud již použijete harmonické patterny na grafu, může vám vyjít přesně to samé, co vám vyjde například při použití Elliot Waves nebo u wedgů.

Nejde tak o žádnou raketovou vědu, i když otevřeně vám řeknu, že ze všech indikátorů, které jsme se dosud učili, jsou HP pravděpodobně nejsložitější. Minimálně pro mě osobně. Právě proto se o nich budeme učit velmi pomalu a v malých dávkách. Už zítra začneme tím nejběžnějším a nejjednodušším patternem, kterým je AB = CD pattern.

Dnešek si však necháme na zopakování si Fibonacciho Retracementu a Fibonacciho Extension. Oba jsou totiž u patternů velmi často využívány (při dávání targetů), a proto je třeba, abyste tyto dva indikátory uměli používat zcela bez problémů.

Nejtěžší je harmonické patterny najít – obchodování je hračka

Téměř 70–80 % harmonických patternů skončí úspěšně. Pravděpodobnost je tak extrémně vysoká, pokud daný vzor najdete na grafu (což je však velmi náročné). HP ale fungují na všech časových rámech (ať už 5 min., nebo týdenní graf) a fungují velmi efektivně zejména proto, že jsou používány velkým množstvím traderů.

Jediné, co je u harmonických patternů třeba znát, jsou pravidla toho, jak fungují. Andrej Kalvoda klade opravdu velký důraz na to, že žádný jiný indikátor není potřeba k tomu, aby vám obchod s harmonickými patterny vyšel, pokud dodržíte pravidla, o kterých se tento týden budeme učit. A jsou to právě daná pravidla, která zaručují to, že harmonické patterny fungují tak efektivně.

Závěr

Jak jsem již zmínil, zítra se podíváme na pattern AB = CD, kterým celou naši pouť po harmonických patternech začneme. Má jít o jeden z těch nejlehčích harmonických patternů vůbec, ale než se do něj pustíme, je třeba mít pořádek ve Fibonacciho indikátorech. Pokud tedy máte nějaké dotazy na dané indikátory, podělte se s nimi do komentářů. Protože už od zítra je budete muset umět využívat zcela bez problémů.

Co číst dál?

Kam až Bitcoin poletí – Fibonacci Extension – Zkouška 5. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek F.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno