Trápí vás v létě horka? Co takhle osobní klimatizace?

0
osobni klimatizace

Znáte to, je léto, svítí slunce, venku vám připadá, že je skoro 50 °C, potíte se jak v sauně a ani zchlazení studenou “dvanáctkou” vám nepomůže. V tomto období je to častý problém a právě s tím se vám rozhodla pomoci společnost Sony. Představujeme vám osobní klimatizaci!

Crowfunding jako cesta na pulty obchodů

Společnost Sony má ve světě technologií velké jméno. I na to sázeli při tzv. crowfunding, což je vybírání financí na nové projekty. Ten probíhal na jedné japonské stránce, kde se ihned dostal mezi top a bylo tak vybráno potřebné množství financí na uvedení do výroby. Pro firmu takové velikosti je to ovšem poměrně překvapivý krok. Sony je totiž společnost, která je známá hlavně jako výrobce TV, mobilních telefonů, hudebních přístrojů a dalších podobných zařízení. Ale klimatizace? Je vidět, že ani samotná firma neví, zda se do tohoto odvětví pouštět.

Mohlo by vás zajímat:[INTERVIEW] Elon Musk o cestě na Měsíc a Mars – Kdy navštívíme tato tělesa?

V létě vás ochladí a v zimě zahřeje

Sony Reon Pocket, neboli “placatá krabička”, kterou si dáte za krk, má fungovat jako klimatizace, která vás v horkých obdobích dokáže schladit až o 13 °C. A to není vše! Dokonce bude mít využití i v zimě. Můžete ji použít třeba na lyžích nebo na bruslích, kdy vás naopak zahřeje až o 8 °C. To zní přeci skvěle. Jenže má to jeden háček. Ke klimatizaci budete muset dokoupit speciální tričko, ve kterém bude kapsa na onu “placku”. To bude vyrobené ze speciálních vláken a bude tak rozvádět teplo či chlad po vašich zádech.

Zařízení by mělo fungovat v plném provozu až 90 minut a mělo by být ovládáno přes chytrý telefon. V pohotovostním režimu pak funguje až 24 hodin. Nabíjeno bude přes USB-C a plné nabití zabere cca 2 hodiny.

Závěr

Osobně si myslím, že mimo to, že se lidi budou méně potit, přibude práce také lékařům. No, není to snad pravda? Představte si, když bude venku 40 °C a vy si tuto “placku” dáte na záda. Logicky z ní na vaše záda bude proudit daleko nižší teplota. A to povede k častějším onemocněním rýmou, bolestí hlavy či angínou. No a v zimě naopak bude docházet k popáleninám na zádech. Za mě je toto opravdu blbost a nedokážu si představit, kdo to bude používat.

Ovšem tímto vás nechci odradit od koupě. Pokud máte o zařízení opravdu zájem, prodej je naplánován na březen roku 2020 a to za cenu 3000 Kč, ovšem prozatím jsou tyto informace dostupné pouze pro asijský trh.

Co číst dál?

Jak umělá inteligence změní medicínu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno