Větší trápení tu ještě nebylo – Elliott Waves Theory – Zkouška 7. týden

0
test btc denik

Tak a máme před sebou první zkoušku toho, co jsme se naučili o Elliott Waves Theory. Zatím jsme si představili pouze úplné základy tohoto indikátoru, který je obecně velmi přesný. Právě z tohoto důvodu si představujeme ty nejpodstatnější pravidla a informace o Elliottkách postupně. To, co jsme se zatím naučili, nás dnes čeká na zkoušce, která bude v hodně věcech odlišná. V čem konkrétně?

BTC/USD

Klasický pár, který nemůže chybět téměř na žádné zkoušce. Protože jsme nedostali z vašich řad konkrétní požadavky na jiné kryptoměny, tak Bitcoin aktuálně vypadá jako logická volba. Dají se tedy na tomto grafu identifikovat některá z pravidel, o kterých jsme se včera učili (samozřejmě ve spojení s Elliottkami)?

Dnes se velmi netradičně dívám na dvouhodinový graf a burzu Bitstamp. No a řeknu vám, že pokud jsem si až do dnešního dne myslel, že harmonické patterny bylo to nejtěžší, co nás čekalo, tak zkouška Elliott Waves mě vyvedla z omylu. Najít totiž cokoliv, co jsme se včera a předevčírem učili, bylo pro mé netrénované oko poměrně náročné. Avšak jak vidíte výše, alespoň jsem to zkusil a výsledek je takový, že brzy by mohlo dojít k opětovnému propadu pod 10 000 dolarů až na úroveň 9 800 dolarů. Tam někde by měla končit vlna 4.

Naopak vlna 5 by nás měla vynést až nad 10 400 dolarů. Avšak tady prostě musím dát jedno velké upozornění. Jak už všichni víte, hranice 10 000 dolarů je velmi silný psychologický level, na kterém se mohou dít opravdu velká zvěrstva. Právě proto nedoporučuji nikomu, aby se upnul na tuto analýzu (a navíc mějte také na paměti, že já jsem úplný nováček v obchodování!).

Protože se dnes podíváme pouze na jeden graf, tak jsem přidal ještě jeden support (zelená čára) a jednu rezistenci, kde jsem bral ohled zejména na minulost. Tyto totiž přímo ohraničují daných 5 vln. Support je aktuálně na hranici 9 400 dolarů, odkud jsme se odrazili do tohoto pohybu směrem up. A rezistence (červená čára) je na hranici 10 400 dolarů, kam by až mohla dojít vlna 5. Předpokládá se, že odtud by se mohla odrazit směrem dolů (do ABC korekce), avšak pokud nepřijdou žádné velké novinky, tak by se mělo obchodovat v této zóně.

Závěr

Tak tolik ke dnešní zkoušce. Věřte, že mi dala pořádně zabrat. Přes to všechno jsem se podíval na pár BTC/USD na 2h grafu. To, jak dopadla tato predikce, se dozvíme již zítra ráno (takže pokud to čtete ve čtvrtek, tak už víte, zda graf vyšel nebo ne), avšak já určitě od toho nemám žádná velká a přehnaná očekávání. A to byste neměli mít ani vy! Neboť jak všichni víme, v tomto deníku se máme společně učit a tak je přirozené, že budeme dělat chyby.

Co číst dále?

Pravidla, která musí znát opravdu každý – Základy Elliott Waves – Deník 7. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno