Víme, kdy Bakkt spustí obchodování s BTC futures – Začne Bitcoin růst?

0

Společnost Bakkt oznámila blížící se spuštění své velmi očekávané platformy pro denní a měsíční futures ve Spojených státech. Oznámení přišlo v blogovém příspěvku 16. srpna. Po přijetí souhlasu potřebných regulačních orgánů je spuštění naplánováno na 23. září.

Naděje pro Bitcoin

Bitcoinové futures společnosti Bakkt budou obchodovat na burze v rámci ICE Futures USA a budou zúčtovány na ICE Clear US, které jsou federálně regulovány CFTC. Regulované burzy se liší od obchodních platforem, jako jsou směnárny, v mnoha ohledech, včetně řízení rizik, dodržování předpisů a dohledu nad trhem.

Futures kontrakty společnosti Bakkt budou také kryté existujícím záručním fondem v ICE Clear USA, který má prokázané kryté riziko na více komoditních trzích. Přidáním těchto nových termínových kontraktů se do existujícího záručního fondu přispívá přírůstkem 35 milionů dolarů. Ředitelka Bakkt po spuštění prohlásila:

„Naším prvním cílem je poskytnout důvěryhodný ekosystém. Pro tento účel nastavujeme vyšší standard včetně institucionálního souladu a programu boje proti praní peněz.“

Nová generace internetu

Při zpětném pohledu na předpovědi Miltona Friedmana z roku 1999, kdy internet narůstal na popularitě, jeho myšlenka o připojení na internet byla pozoruhodná:

„Jedna věc, která chybí, ale brzy se vyvine, jsou spolehlivé elektronické peníze. Metoda, při které můžete nakupovat na internetu, můžete převádět finanční prostředky z bodu A do bodu B.“

Byla to provokativní myšlenka, možná do značné míry si ji nikdo nevšímal, ale o deset let později přišel Satoshi Nakamato s vynikajícím nápadem, a to založit Bitcoin. Dnes Bitcoin pomůže institucím, spotřebitelům, tvůrcům politik a regulačním orgánům zapojit se do tohoto rozvíjejícího se trhu prostřednictvím důvěryhodné, bezpečné a kompatibilní platformy.

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno