Víme, kdy SEC rozhodne o schválení Bitcoin ETF! Jak to ovlivní trh?

0
BTC ETF
Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) odložila v pondělí rozhodnutí o třech návrhů na obchodování s bitcoinovými (ETF).

Tato ETFs, na které byly podány žádosti už začátkem tohoto roku správci aktiv společností Bitwise Asset Management, Vanck/SolidX a Wilshire Phoenixu, byla odložena. Tyto společnosti mezi sebou soupeří, kdo bude vlastnit jako první takový investiční nástroj k obchodování s Bitcoiny. Podání byla zveřejněna ve federálním rejstříku v únoru a červnu, čímž se na základě konečného rozhodnutí začala 240 dní trvající doba, kdy musí být rozhodnuto, co bude se žádostmi.

Odložení ETF

Konečná rozhodnutí týkající se návrhů Bitwise a VanEck/SolidX se očekávají do 13. až 18. října. Rozhodnutí o návrhu Wilshire Phoenix je naplánováno na 29. září. Už několik společností v posledních letech navrhlo ETF pro Bitcoin, ale regulační agentura ještě musí vyřešit jakékoliv možné problémy, přičemž v některých otázkách uvádí obavy týkající se manipulace s trhem, dohledu nad trhem a možné odchylky od obchodování s futures.

Bitwise se snažil tyto obavy zmírnit a zveřejnil několik zpráv, které naznačují, že skutečný trh s Bitcoinen je méně rozvinutý a regulovanější. Kromě toho je sledován mnohem více, než se očekávalo. Během obchodování s Bicoinem na CME nenastaly za téměř 2 roky jeho fungování zatím žádné komplikace. Společnost tvrdí, že trh s Bitcoinem je “mimořádně efektivní”. Jediný problém, který je potřeba vyřešit, jsou údaje o obchodování. Mnoho burz totiž zaznamenává a zveřejňuje falešné údaje.

Návrh společnosti Bitwise na ETF (jeden z několika aktivních, který čeká na posouzení ze strany SEC) dostal podporu od mnoha jednotlivců v tomto odvětví včetně Spencera Bogarta z Blockchain Capital.

Jak bude Bitcoin reagovat?

Posledné zamietnutie ETF

Pojďme se podívat, jak poslední zamítnutí (respektive odložení ETF na Bitcoin) mělo vliv na trh. Jak můžeme vidět,  tak od začátku roku, kdy se začalo poprvé mluvit o tom, že se rozhodnutí bude pravděpodobně odkládat, začal Bitcoin padat. Rozhodnutí o zamítnutí bylo definitivně potvrzeno až v polovině měsíce. Nutno připomenout, že ještě celý další měsíc se Bitcoin propadal a to až do 10. února.

analýza BTC


Pokud si porovnáme tento graf s grafem ze začátku roku, možná jste si všimli, že vypadá velmi podobně. Po odložení EFT trh dneska reagoval poměrně dost negativně. Pokud by přišel další pohyb dolů, ani bych se tomu nedivil. Pokud se nedostaneme nad 12 000 USD, tak stále je bez problému možný pohyb k 10 000 USD. Samozřejmě, netřeba zprávy kolem BTC brát jako důležitý indikátor k predikcím. Na vstup do obchodu a výstup používám mnohem sofistikovanější výpočty pravděpodobnosti a indikátory. Ale i tak bych určitě nepodceňoval zprávy hlavně o případném spuštění ETF. Třeba takové zlato po spuštění ETF ještě v minulém století udělalo několikaset procentní zisk.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se může kdykoliv změnit. Spekulativní obchody jsou na kryptoměnových trzích velmi rizikové.

Co číst dále?

Rozdíl mezi vítězem a poraženým – Deník 9. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Ľuboš.

Zdroj:
coindesk.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno