Bitcoin za 12 000 je aktuálně ve hře – AB=CD – Zkouška 6. týden

0
btc up down

Jak jsem zmiňoval již v prvním článku tento týden, harmonické patterny budou peklo. A já jsem si tím svým prošel už dnes, a to při zkoušce toho vůbec nejjednoduššího patternu (AB=CD). Mám pocit, že po šestém týdnu denního věnování se tomuto kurzu jsem skutečně poprvé neprošel „zkoušku“. I přesto se však s vámi podělím o svůj pokus.

BTC/USD – Bitcoin za 12 000 dolarů

Jak jsem již v úvodu poznamenal, tato analýza může být na míle vzdálená skutečnosti. Nicméně rozhodl jsem se, že to aspoň vyzkouším. Vždyť jak všichni dobře víte, jsem nováček, a tak je jasné, že se mýlit budu (i když doufám, že počet chyb bude minimální).

Protože jsem tento týden neobdržel žádné speciální požadavky na měnové páry, tak se podíváme na klasiku Bitcoin vůči dolaru. Dá se na něm najít harmonický pattern AB=CD, nebo nám tento indikátor aktuálně neslouží vůbec k ničemu?

BTC/USD

Tak z tohoto pohledu to vypadá, že AB=CD pattern může mít pro nás připraveno celkem milé překvapení. Všechna pravidla, které jsme si řekli včera, platí, a jak je vidět na grafu, Bitcoin se z bodu D dostal krásné na hladinu 0,382 (pokud si dobře pamatujete, tak jde o první target, kde se vyplatí prodat polovinu pozice a změnit stop loss na bod D).

Andrej Kalvoda stejně vzpomínal, že po dosažení této hladiny může přijít retracement. A přesně to se stalo. Cena z hladiny 0,382 (10 960 dolarů) klesla a aktuálně stále klesá. Avšak po konci tohoto retracementu může přijít útok na druhou podstatnou hladinu a tou je level 0,618. Ten se aktuálně nachází na úrovni téměř 11 950 dolarů. Cena by se tak mohla snažit dostat z krátkodobého hlediska někde do oblasti modrého obdélníku.

Tento pohled by mohly podpořit i stále klesající objemy (zejména sell volumes). Bulls by se tak mohly dostat do hry již brzy, a právě proto by mohl být tento scénář brzy ve hře.

BTC/USD – Bitcoin za 7 000 dolarů

Toto jsme tu ještě neměli. Jdu se totiž podívat na tentýž měnový pár pomocí stejných indikátorů, ale zkusím dojít k opačnému závěru. Je aktuálně možnost toho, že Bitcoin nepůjde na 12 000 dolarů, ale podívá se někam mnohem níže?

BTC/USD

Co myslíte, může se nám formovat i takový vzor? Vyloučit to bohužel určitě nemůžeme, a tak Bitcoin může aktuálně směřovat až ke hranici 7 000 dolarů. Tam až by mohl být bod D (na základě Fibonacci Extension). Pokud bude tento pattern tedy validní, tak se díváme aktuálně na pád v hodnotě okolo 2 700 dolarů (z aktuální hodnoty).

Po dosažení bodu D by však platila stejná pravidla a strategie, jako v předešlém případě. Nastavit první target na 0,382 (9 420 dolarů – modrý obdélník) a druhý target na 0,681 (10 870 dolarů – žlutý obdélník). Stop loss by šel někam pod hranici 7 000 dolarů (level 6 980 dolarů se z minulosti jeví jako poměrně podstatný).

Závěr

Tento článek určitě nemá sloužit jako nějaká predikce, investiční rada nebo analýza typu „buď půjdeme nahoru, nebo dolů“. Má jít zejména o procvičení si nového indikátoru, který jsme se učili v našem deníku. Je jím harmonický pattern AB=CD. Nevím, jak vy, ale mně samotnému tato zkouška ukázala, že tomuto patternu ještě vůbec nerozumím a budu muset na něm pořádně zapracovat. Jak jste na tom byli vy? Dokázali jste najít AB=CD na grafech naprosto hravě?

Co číst dál?

Kam až Bitcoin poletí – Fibonacci Extension – Zkouška 5. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek F.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno