Kryptobanka – Coinbase nabízí 1,25% úrok za držení USDC stablecoinů

0
Coinbase USDC coin circle úroky ročně 1,25 %

Společnost Coinbase už od začátku stavěla na kvalitě svých služeb a měla ambice stát se jakousi kryptobankou, tedy bezpečným místem, kde by si jak obyčejní lidé, tak i instituce mohly ukládat své digitální aktiva, případně s nimi obchodovat, platit jimi atp.

TIP: Nakupte kryptoměny bez poplatků a získejte 10 $ zdarma!

Po novém přišla s další bombou – úroky za držení stablecoinu USDC na platformě. Novinka zatím platí jen pro zákazníky z USA. Ale brzy by mohly stejné podmínky dostat i další země.

Binance ale dává víc

Coinbase však není první burza, která nabízí takové úroky. Pouze reaguje na nový trend na trhu. Binance momentálně poskytuje až 7% roční úrok za držení USDC stablecoinu. Dává tak až 5x více než americká směnárna.

Návod na používání burzy Binance najdete zde.

USDC – nejrychleji rostoucí stablecoin na světě

USD Coin (USDC) od společnosti Circle, což je vlastně dceřiná firma americké banky Goldman Sachs, je v současnosti nejrychleji rostoucím stablecoinem na trhu. Svou kapitalizací se sice ani zdaleka nemůže rovnat Tetheru, ale jeho kapitalizace roste procentuálně mnohem rychleji.

Po roce fungování je v oběhu 454 milionů tokenů, což ho v žebříčku kapitalizace řadí na  23. místo. Překonal tak například NEMZcash nebo Basic Attention Token a dvě příčky ho dělí od čínského altcoinu NEO.

Dalším úspěšným stablecoinem je True USD (TUSD) s kapitalizací téměř 200 milionů dolarů.

Podívejte se na náš dnešní LIVE Trading 2.0

LIVE Trading 2.0 – Facebook Libra sa rozpadá! Bitcoin stojí – o 13:00

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno