Právě bylo vytištěno 120 milionů Tetherů! Co to znamená pro krypto?

0
Tether tiskne 100 mil. USDT

Společnost Tether právě v rámci vyvažování hodnoty svého USDT stablecoinu do oběhu poslala dalších 120 milionů mincí. Celkový počet Tetherů tak dosáhl neuvěřitelných sedm miliard. USDT tak pomalu, ale jistě začíná dýchat na krk třetímu XRP s kapitalizací 8,5 miliardy. Tato zpráva se velmi rychle šíří po internetu a začíná se spekulovat, co to znamená pro trh s kryptoměnami.

Kapitalizace stablecoinů se za poslední měsíc začala velmi rychle zvyšovat. Podobný nárůst nemá v historii kryptoměn obdoby a naznačuje to, že do trhu začaly proudit nové peníze. Kdy se to projeví i na ceně Bitcoinu či altcoinů?

To je sporné, ale takové Ethereum již začalo růst. I po velkém dumpu z 12. 3. se krásně drží a opět atakuje 200 $. Situaci, v níž se Ethereum nachází, jsme detailně popsali v dnešním přehledu trhu.

Je pouze otázkou času, než se miliardy nových stablecoinů projeví i na cenách kryptoměn

Co se týče Bitcoinu, situace je poněkud komplikovanější. Analytik společnosti Messara Ryan Selke prohlásil, že do stablecoinů se v krátkém čase nalily tři miliardy dolarů, a je pouze otázkou času, než se tato astronomická částka projeví i na ceně samotných kryptoměn.

Charles Edwards dodává, že cenotvorba kryptoměn je dlouhodobě navázána na obchodní aktivitu na párech s Coin/USDT. Objem Tetherů v oběhu koreloval s cenami. Například při propadu Bitcoinu z 6 200 $ na 3 180 $ v listopadu 2018 kapitalizace USDT tokenů klesla o stovky milionů dolarů.

Su Zhu – CEO hedge fondu Three Arrows Capital – už v prvním čtvrtletí 2019 řekl:

„Přibližně dvě miliardy dolarů čekají ve fondech a holdinzích, další dvě miliardy v stablecoinech a další dvě miliardy na samotných burzách… Opravdu potřebujeme další peníze, aby Bitcoin dosáhl 10 000 $???“

ANALÝZA – Kreslí velryby graf Bitcoinu, anebo je jeho vývoj organický?

Netrvalo dlouho a Bitcoin skutečně dosáhl deseti tisíc. A nejen to! V roce 2019 se vyšvihl až na 14 000 $. Se Zhu tedy věděl, o čem mluví. Přešel rok a situace se od té v Q1 2019 podstatně liší. Bitcoin se drží na dvakrát vyšších hodnotách a objemy dolarů v stablecoinech, fondech a na burzách jsou 3–4x vyšší.

Co to znamená pro Bitcoin a zbytek trhu s kryptoměnami? Z krátkodobého hlediska asi nic. Ale co se stane v dalších kvartálech po halvingu?

Co to znamená pro Bitcoin a zbytek trhu s kryptoměnami? Z krátkodobého hlediska asi nic. Ale co se stane v dalších kvartálech po halvingu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

(článek pokračuje pod odkazem)

Jak obchodovat Bitcoin halving? – Hlavně si přestaňte domýšlet

Nekonzistentní statistiky na coinmarketcap.com

Je zajímavé, že na webu coinmarketcap se začaly objevovat anomálie v datech ohledně stablecoinů. Objem Tetherů v oběhu například vůbec nesedí s přesnějšími statistikami, které poskytuje skew.com. Není tam zaznamenán ani poslední nárůst o zmíněných 120 milionů dolarů.

Nesedí ani kapitalizace dalších velkých stablecoinů jako USDC, TUSD nebo DAI.

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno