Představení Gateway foundation – Science Fiction skutečností – Gateway series

0

K-mag.cz se věnuje převážně kryptoměnám, ale naši redaktoři mají i další zájmy, které daleko přesahují toto téma. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše pole působnosti a věnujeme se mnoha dalším zajímavostem. Cílem je přitáhnout ke kryptoměnám další lidi, kteří se o ně zatím tolik nezajímají.

Toto je první část nové série videočlánků – Gateway series – v jejímž rámci budeme postupně představovat různé koncepty a plány této společnosti. Věříme, že vás tato téma zaujme. Pokud ne, můžete číst další zajímavé články o kryptoměna, které denně publikujeme na naší stránce a na Trading11.com.

The Gateway Foundation a Spaceport

The Gateway Foundation je firma s poměrně neskromnými cíli. Chce nakopnout vesmírnou infrastrukturu a posunout hranice lidských možností daleko za atmosféru naší krásné modré planety. Jejich prvním velkým cílem je zkonstruovat na oběžné dráze Spaceport – rotující stanici, která by byla schopna ubytovat tisíce lidí.

Dosah Spaceportu by byl obrovský a i když se to může zdát jako science fiction, technologii na to máme a peníze se snad také najdou. Šedesátá léta minulého století jsou již dávno za námi a je čas, aby lidé znovu zkusili expandovat do neznáma. Naše budoucnost je tam nahoře, na Zemi se už očividně tlačíme.

Důkazem je i vzestup úspěšných soukromých firem, které pronikají stále hlouběji do vesmíru. Nejznámější z nich je určitě SpaceX. Nadějně vypadá i Blue Origin, za níž stojí nejbohatší člověk současnosti – Jeff Bezos. Plány těchto firem se však soustředí hlavně na rakety a vesmírné lodě. První velké stanice nám (snad) zajistí The Gateway Foundation.

Von Braun Station (příště)

Spaceport však není první rotující stanice, která bude zkonstruována na oběžné dráze. Na to je příliš velká a komplikovaná. Gateway Foundation proto nejprve vytvoří menší Von Braun Station, která nevyžaduje žádné nové technologie. Hned v příštím díle si o ní řekneme více.

Co číst dále?

[VIDEO] Může umělá inteligence zničit svět? – Paperclip Maximizer – V EN

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno