Budoucnost je tu! Uber drony vám budou nosit jídlo až domů

0
dron

O společnosti Uber jste určitě již někdy slyšeli. Jedná se o firmu, která je levnější variantou taxi služby a často vás vozí lidé, kteří mají tuto práci mají jako „bokovku“ a jezdí svým vlastním vozidlem. Mimo rozvoz lidí se společnost Uber rozhodla rozjet také donáškovou službu Uber Eats, která funguje na stejném principu jako klasický Uber, až na to, že rozváží jídlo. Právě u této služby začala testovat roznášku jídla za pomocí dronů.

Uber Elevate konference

Společnost Uber na své konferenci s názvem „Uber Elevate“ oznámila novinku ohledně rozvážení jídla v jejich aplikaci Uber Eats. Prezentace byla v podobě videa, kde dron společnosti Uber přijal objednávku v McDonalds. Dron vyzvedl speciální krabici navrženou pro přenos drony, kde byly umístěny BigMac a hranolky, a pak odletěl na určené místo, kde objednávku předal zákazníkovi.

(článek pokračuje pod odkazem)

Budeme moct v budoucnosti platit kryptoměnami i objednávky na Uber aplikacích? 

Zakladateľ Uberu štartuje novú kryptomenu ECO

Donese mi dron jídlo přímo ke dveřím?

Pokud si myslíte, že jídlo bude doručeno drony přímo až k vašim dveřím, tak vás asi zklamu. Uber totiž přišel s poněkud jiným plánem. Jejich dlouhodobým plánem je, aby dron vyzvedl objednávku, pak přistál na autě pomocí QR kódu, který bude uveden na autě, a pak jeho řidič dokončí dodání zásilky.

Co na to letecký úřad?

Jak bude vypadat obloha, když bude všude lítat samý dron? Určitě vás tato otázka taky napadne. Na tomto projektu spolupracují s Federální leteckou správou, protože vše bude muset podléhat určitým pravidlům, pro bezpečnost letového provozu.

Mohlo by vás zajímat: Trading týden pro všechny zdarma u nás na Trading11

Cena a rychlost

Společnost oznámila, že začnou službu s konzistentními cenami, která bude maximálně 8,50 dolarů. Odpovídá to průměrné ceně, kterou obyvatelé USA platí za dodávku potravin. To znamená, že lidé si tuto novou možnost určitě vyzkouší, jakmile to bude fungovat.

Také dodávají, že experimentovali nejen s hamburgery McDonalds a rychlým občerstvením, ale také s dodáváním zmrzliny. To dává Uberu velkou výhodu oproti konkurenci, protože bude možné dodávat i studené potraviny.

Navíc prohlašují, že hlavní výhodou dodávky potravin za pomocí dronu je čas. Průměrná doba doručení objednávky ve vzdálenosti 2,4 km u klasického řidiče auta může trvat až 21 minut, nicméně u dronu může být objednávka doručena za cca 7 minut.

Závěr

Bylo otázkou času, kdy začnou někteří dodavatelé – ať už potravin, či něčeho jiného – experimentovat s doručováním za pomocí dronů. Tato možnost je pouze v testovacím režimu, a to v San Diegu, avšak společnost plánuje zahájit komerční služby do roku 2023 po celém Los Angeles, Dallasu, Fort Worth a tajném, dosud nezveřejněném mezinárodním městě.

Vzhledem k postavení naší země vůči Uber službám, kdy je například v Brně Uber služba zakázána, nemůžeme očekávat, že by toto nové doručení mohlo fungovat i u nás.

Co číst dál?

Špatná zpráva pro Ripple? Visa hlásí příchod na blockchain technologii

Zdroj: 
coinspeaker.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno