Jak podporovatelé Johnsona těží z brexitu – shortování britských financí opravdu vynáší

0
brexit-referendum-uk

Podporovatel brexitu Boris Johnson si stále stojí za svým názorem. Za každou cenu odejít z Evropské unie, „odejít a hotovo“.

23. července, den, kdy Johnson oznámil, že bude novým předsedou vlády, bylo oznámeno, že „více než polovina darů, které Boris Johnson dostal, pocházela od dárců podporujících brexit“. Výzkum dokonce zjistil, že toto číslo je ve skutečnosti mnohem vyšší. A že mnohé z zajišťovacích fondů jsou připraveny ještě více podpořit odchod Británie z EU.

Podle záznamů z voleb se volební komisi podařilo zjistit, že mezi 10. květnem a 23. červencem Johnson získal 655,500 £ v darech. Z toho dvě třetiny – 432 500 GBP (65 %) – pocházely ze zajišťovacích fondů, od obchodníků nebo miliardářů.

Dostal darem více, než může utratit

Podle pravidel výboru z roku 1922, kterými se řídí volby vedoucích stran Konzervativní strany, jsou výdaje omezeny na 150 000 GBP na kandidáta. Takže všichni uchazeči mají stejnou šanci soutěžit. Tyto limity se však vztahují pouze na krátkou kampaň, která začala 7. července a vylučovala období v květnu, kdy Johnson oznámil svou dlouho očekávanou kandidaturu na vedení strany. 318 000 GBP z darů bylo odevzdaných později, po oznámení výsledku voleb do vedení.

Mnoho z těchto zpožděných darů pocházelo od zajišťovacích fondů a od lidí, se kterými Johnson spolupracoval na kampani během referenda o vystoupení z EU. Crispin Odey, Paul Marshall, Peter Cruddas, Jon Moynihan, Jon Wood, Robin Birley, David Lilley, Philip Harris, JCB a Bristol Port Company – všichni darovali (přímo nebo nepřímo prostřednictvím společností, které vlastní). Společnosti Johnson’s také přispěla více než 2 miliony GBP na kampaň.

Historie se opakuje

Současné spekulace o krátkých pozicích, v nichž zajišťovací fondy vydělávají peníze na poklesu cen, jsou téměř totožné se zajišťováním, které se vyskytlo kolem brexitu během referenda o EU. Společnost Byline Times informovala o obrovských neočekávaných výnosech, které v roce 2016 zaznamenaly podporovatelé brexitu.

Začátkem tohoto roku několik zajišťovacích fondů včetně fondu Crispin Odey, který v den výsledku referenda vydělal 220 milionů GBP, oznámilo, že podle jejich názoru se brexit nestane a že jdou uzavírat sázky na šterling.

V období od ledna do května 2019 zajišťovací fondy každý týden otevřely méně než 10 krátkých pozic. To se však dramaticky změnilo, když Boris Johnson oznámil, že 16. května kandiduje na vedení Konzervativní strany. Počet krátkých pozic se pak zdvojnásobil, ztrojnásobil a později až čtyřnásobil.

Co číst dál?

Kam to až může cena Bitcoinu dotáhnout? – Predikce část 3.

Zdroj:
bylinetimes.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno