EU založí fond pro covidem postižené ekonomiky – Je to jen další skrytá zlodějina!

0

Četli jste můj včerejší článek, ohledně vyjádření Jeroma Powella, kde jsem zároveň také rozebral, jak funguje kvantitativní uvolňování (QE) v praxi? Pokud ne, tak klikněte na link a čtěte, protože je to pro dnešek více než aktuální. Pravděpodobně mnohým z vás neunikla zpráva, že Merkelová a Macron se dohodli na vytvoření EU fondu, ze kterého by šly peníze na pomoc jednotlivým ekonomikám, které byly postiženy covidem. Nejenom že ten plán zní jak retro zpráva z 80. let o socialistickém RVHP, ale ještě k tomu z toho jde naprostá hrůza, protože fond by měl mít hodnotu více jak 500 miliard EUR.

Kde se ty peníze vezmou?

Jak by měl tento fond přesně fungovat a odkud se vezmou ty peníze, tak to se přesně nikde nedozvíte. To přece není důležité, ale hlavně, že EU solidarita a takové ty řeči, aby se tím skrylo, že obyvatele zemí eurozóny chce hlavně někdo šeredně okrást. Z informací, které byly na internetu dostupné, vyplývá, že pravděpodobně půjde o fond, který bude emitovat dluhopisy, jenž pak soukromé banky vykoupí. No, a od nich to zase vykoupí Evropská centrální banka a to za „vytisknuté“ peníze.

Zdroj: bbc.com

Ze vzduchu se tedy vytvoří postupně 500 miliard EUR, což samozřejmě způsobí inflační tlak a všechny ekonomiky, které mají jako hlavní měnu euro, si to tvrdě zaplatí. Ovšem zaplatí to všechny země EU, protože přece jenom do rozpočtu přispíváme všichni. Takže to žádná pomoc není, ale je to poslední snaha zachránit Řecko, Itálii a Španělsko před krachem, kdy se krize s covidem využije jako hezká záminka pro okradení dalších.

Mnoho ekonomů spekulovalo dlouhodobě nad tím, že první velká krize EU jako instituci smete a už to možná začíná. Krok v podobě jakéhosi fondu považuji za naprosté zoufalství, jak udělat z lidí hlupáky. Především je to potvrzení toho, že tento spolek, který začínal jako EHS, brzy tvrdě spadne na zem a už nevstane.

Závěr

Když jsem si pročítal sociální média a různé zpravodajské servery, tak jsem jenom žasnul, jak nikdo moc nechápe, o co tu vlastně jde. Nejenom že to masy lidí podporují, ale nejrůznější mainstreamové média tomu přitakávají. Všude člověk čte jenom ideologické floskule, jak musíme být solidární, a nikdo neřeší, jak přesně to bude fungovat a kdo to celé zaplatí.

Aneb systém lidi zase jednou okrade a ti samí lidé se u toho budou usmívat a tleskat tomu. Jak říkával jeden můj přednášející z makroekonomie, i když je po politikovi potopa, tak si stejně může říci „job well done“, protože lidi mu ještě za špatně učiněné kroky zatleskají a dají mu hlas. Hlavně si z toho vezměte ponaučení, protože když vám někdo něco na oko dá, tak vám to s největší pravděpodobností předtím sebral a ještě vám to vrátil znehodnocené.

Co číst dále?

Stříbro vs. zlato – Který vzácný kov se vyplatí nakoupit v této krizi?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno