Stříbro vs. zlato – Který vzácný kov se vyplatí nakoupit v této krizi?

0
Zlato a stříbro mají problém – Přežijí tvrdý boj?

Od poslední analýzy na zlato a stříbro nám uběhlo deset dní, kdy tehdy buď kurz konsolidoval v bullish patternech, či jsme měli po čerstvém breakoutu. Celkově je na tom samozřejmě zlato pořád mnohem lépe, ale v poslední době stříbro nebývale překvapuje, protože denní procentní nárůst zlato předčí. Ovšem na zlatu byla ta volatilita vždy trochu mírnější. A hlavně, jestli se povede vytvořit nové historické maximum, volatilita pravděpodobně poroste. To jest k úvodu asi vše, pojďme tedy na samotnou analýzu.

Aktuální situace na 1D TF spotovéhu trhu zlata

analýza zlato

Býkům se na zlatě konečně povedl breakout z býčího praporku, což trvalo docela dlouho. Po breakoutu cena posílila až k S/R levelu 1 756 USD/unce, ale hned zde proběhlo zamítnutí, takže ta konjuktura po průrazu dlouho netrvala. Nicméně nakupující svůj nákupní tlak nesnižují a pořád je ve hře pokoření rezistence. Vlastně je to více než pravděpodobné, protože po té konsolidaci a breakoutu z bullish patternu by nemělo dojít k nějakému zádrhelu.

Každopádně trhu se zlatem stačí posílit ještě o cca 9 % a máme tu významnou událost, protože po devíti letech se cena zlata vrátí na své historické maximum. Upřímně, nechci moc odhadovat, zda bude hned průraz, či to nějakou dobu potrvá, ale jestli se kurz dostane až sem, nevidím důvod, proč by nemohlo dojít k novému ATH. Trh se tím posledním propadem pročistil i na týdenním časovém rámci, takže prostor pro významné posílení je tu dostatek.

Indikátory

Na RSI máme miniaturní medvědí divergenci a ještě k tomu to není v přeprodané oblasti, takže bych tomu zatím nepřikládal žádnou váhu. Naopak na MACD máme po čerstvém bullish crossu, tudíž breakout z býčího praporku je potvrzen i buy signálem.

Aktuální situace na 1D TF trhu se stříbrem (CFD)

analýza stříbro

Stříbro po breakoutu z býčího praporku chvíli váhalo stejně tak, jako je tomu teď u zlata. Samotný průraz proběhl o několik dní dříve, takže má tento trh „náskok“ a jednak z toho lze do jisté míry implikovat, že zlato zažije podobné rally. Zaváhání trvalo hned u prvního S/R levelu 15,562 USD/unce, ale po překonání levelu začala solidní pumpa, která trvá vlastně doteď. V současnosti se bojuje o S/R hladinu 17,5 USD/unce. Trh se stříbrem po tuto úroveň posílil o 15 %, a to za nějakých 12 dní.

Trh se stříbrem prostě ukazuje, že na to má, ale bohužel to nikdy moc dlouho nevydrží a případný propad je vždy větší než předchozí cenový růst. Kvůli tomu je bear market, který trvá už právě devět let. Ovšem věřím tomu, že když půjde zlato, stříbro musí také. Jenom ta výchozí pozice je mnohem horší, protože ATH za unci je skoro 50 USD/unce. Potenciál tu ale rozhodně je.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou už pár dní v překoupených hodnotách. Uvidíme tedy, jestli aktuální rezistence pustí, nebo proběhne ještě předtím alespoň menší pročištění. Na MACD není co řešit, momentum je silné a zatím bez známek slabosti.

Závěr

Je docela bizarní, že zlato se před pár měsíci překlopilo do dlouhodobého uptrendu a akciové indexy se i tak docela solidně drží. A dokonce to vypadá na atakování ATH hodnot z února. Jestli se v dohledné době akciový trh nesesype, tak by někdo měl učebnice přepsat, a to vskutku podrobně.

Co číst dále?

Šéf Fedu Jerome Powell přiznal, že centrální banka nakupuje ve velkém aktiva vydaná americkou vládou


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno