ANALÝZA drahých kovů (zlato a stříbro) – Zlato je čím dál blíže k novému historickému maximu!

0
Zlato a stříbro mají problém – Přežijí tvrdý boj?

Zlatu chybí skutečně málo k tomu, aby se na trhu s tímto drahým kovem vytvořilo nové historické maximum. Pokud se to do konce léta zlatu podaří, bude to přibližně devět let od prasknutí tehdejší bubliny na drahých kovech. Co se týče stříbra, to je na tom mnohem hůře. Aktuální cena je na míle vzdálená maximálním hodnotám z roku 2011 a není ani moc pravděpodobné, že by se během tohoto roku k nim mělo stříbro byť jen přiblížit.

Aktuální situace na 1D TF spotovéhu trhu zlata

analýza zlato

Jak sami vidíte, trh se zlatem se po březnovém pádu nejen zcela zotavil, ale i připsal zisk. V současnosti kurz zlata konsoliduje v rámci zakresleného býčího praporku a lze to tedy brát jako přípravu na breakout up. Žlutě zaznačená S/R úroveň je hladina u historického maxima z roku 2011, takže opravdu můžete sami vidět, že jsme blízko. V podstatě trhu stačí překonat pouze čtyři rezistenční levely, aby bylo hotovo. Konkrétně jsou to S/R levely 1 756 USD/unce, 1 794 USD/unce, 1 837 USD/unce a poslední 1 903 USD/unce. Za předpokladu breakoutu z praporku je dosti vysoká šance, že do konce léta tu budeme mít nové historické high.

To je obrovská událost a může odstartovat na zlatě zběsilý bull run, jenž pak může trvat klidně 2 – 4 roky. Nicméně bull run na zlatě by automaticky i znamenal potvrzení toho, že je na akciovém trhu problém, protože investoři do něčeho tzv. utíkají a přelévají svůj kapitál právě do drahých kovů. Zlato už v podstatě posiluje téměř pět let, ale až posledních cca 18 měsíců je ten trend tak agresivní. První významnější impuls vlastně přišel v době, kdy jsme měli na podzim 2018 první velký propad na akciovém trhu.

Aktuální situace na 1D TF trhu se stříbrem (CFD)

analýza stříbro

Jak jsem již říkal, stříbro je na tom mnohem hůře a zatím si může o nových maximech nechat jen zdát. Nicméně ono se to možná nezdá, ale stříbro má mnohem větší potenciál růstu. Proč? Protože je oproti zlatu extrémně levné a má daleko větší využití v průmyslu. Má to tedy svá pozitiva, ale i negativa.

Každopádně kurz stříbra taktéž konsolidoval v býčím praporku a máme zde čerstvý breakout. Díky tomu breakoutu můžeme spíše očekávat, že trh bude chtít umazat ty ztráty z března. To znamená, že očekávaná cena je během pár týdnů cca 18 USD/unce. Ovšem napřed musí překonat několik zaznačených S/R hladin.

Závěr

Jakmile se zlatu povede překonat aktuální historické maximum, ceny nad 2 000 USD/unce budou velmi reálné. Jak moc vysoko ale cena může vyšplhat, je čisté hádání, protože úrovně nad 1 900 USD jsou prostě neprobádaná oblast. To jsou holt ta omezení vyplývající z technické analýzy. Respektive bez historického price action to máme trochu omezené, ale stále tu jsou k dispozici třeba indikátory technické analýzy. Co se týče stříbra, tam je potenciál velký. Stříbro je prostě extrémně levné a prodává se hlavně ve fyzické podobě. Na druhou stranu je znát, že trh se stříbrem zatím není pro spekulanty nijak zajímavý. 

Co číst dále?

ANALÝZA S&P 500 a NASDAQ – H&S pattern ukazuje, že akciové trhy půjdou ke dnu!


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kryptotrzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno