Stihnete koupit Bitcoin na dně? Analytici teď sledují tyto hladiny

0
Stihnete koupit Bitcoin na dně? Analytici teď sledují tyto hladiny

Po Bitcoin halvingu všechny oči směřují na to, kam se cena této kryptoměny pohne. Ihned po halvingu si přičetl 20% růst, ovšem to nevydrželo a začal klesat. Které hladiny jsou nejdůležitější a kam by se cena mohla pohnout dál?

Nárůst po halvingu

Bitcoin si na začátek připsal nárůst 20 %, kdy však poté následoval ostrý 5% pokles ceny. Tento pokles poskytl nezbytnou zkoušku klíčové podpory, ale když se podíváme na nákupní příkazy, jsou daleko nižší.

Data z CoinMarketCap ukazují, že se cena přehoupla na 9 939 dolarů. Ovšem následující konsolidace ji posunula opět k hranici 9 500 dolarů. Na některých burzách dokonce obchodníci zaznamenali cenu přes 10 000 dolarů.

BTC USDT 1-hour chart

Data ze společnosti Skew ukazují pokles na 9 256 dolarů, který zlikvidoval 28 milionů USD na long pozicích. Po více než 20% rally od 11. května se očekávalo, že cena bitcoinu znovu otestuje dřívější úrovně supportu, tedy hranici na 9 200 – 9 300 dolarech.

Mohlo by vás zajímat: Instituce v době krize nakupují kryptoměny za miliardy dolarů! Měli byste i vy?

Co tedy sledovat za důležité hranice?

Bullish Navzdory korekci 500 dolarů je cena bitcoinu stále nad vzestupnou trendovou linií z nedávného minima na 8 200 $. Pokud se cena udrží nad 9 300 $ a v hodinovém grafu se vrátí zpět nad 20 MA, býci budou připraveni se pokusit o návrat zpět nad hranici 9 600 $.

Bearish – Když se podíváme na čtyřhodinový graf. Pokud cena bitcoinu klesne pod vzestupnou trendovou linii a nedokáže najít podporu na 9 200 $, je pravděpodobné, že dojde k poklesu na 100 MA za 9 000 $. VPVR také vykazuje vysoký objemový uzel na 8 894 $, což je mírně pod 100 MA. Takže v případě, že cena klesne pod 9 000 $, budou obchodníci pravděpodobně hledat otevřené pozice na této úrovni.

BTC USDT 4-hour chart

Závěr

Následující hodiny, možná dny nám řeknou více o tom, kam se cena BTC bude dále pohybovat. Spousta investorů očekává, že se podíváme pod 9 000 $, jde ale vidět i zájem o nákup na vyšších hodnotách. Pokud support vydrží, mohli bychom se podívat přes hranici 10 000 $.

Co číst dál?

VIDEO – Takto nás sdírá finanční systém – Chtějí, abychom to nevěděli

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno