Pundi X je tu s novinkou – Integruje do svého platebního systému PayPal

0
Pundi X je tu s novinkou - Integruje do svého platebního systému PayPal

Kryptoměna Pundi X oznámila integraci služby PayPal do svého platebního systému XPOS. Co to znamená? Nyní lze nakoupit coiny přes PayPal a stejně tak si lze nechat zaslat peníze za prodej mincí na tuto platformu.

Společnost Pundi X naslouchá komunitě

Singapurská blockchainová společnost Pundi X integrovala službu PayPal na základě žádosti komunity. Společnost provedla na Twitteru průzkum, kterou mobilní platební aplikaci by mělo Pundi X podporovat. V hlasování, kde byly další možnosti, jako jsou WeChat Pay, Alipay a GoPay, získal PayPal 70 % hlasů.

Tato integrace přináší platby platební kartou díky službě PayPal, což činní Pundi více dostupnou pro nováčky v krypto světě. Tímto heslem se řídí výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti Pundi X Zac Cheah.

„Podporovat předního poskytovatele online plateb v našich zařízeních XPOS může dát lidem větší důvěru v jejich používání a může posunout využití technologie blockchain do běžného života,” uvedl Zac Cheah.

Zatím pouze v USA

Od dnešního dne, to je 1. července, je možnost použití PayPalu v systému XPOS pouze v USA. Jedná se o první vlnu integrování systému do této platformy. Ostatní země by se této novinky měly dočkat v druhé vlně, a to do dvou týdnů.

PayPal platby jsou zatím podporovány jen několika kryptoměnami. Donedávna se jednalo o peer-to-peer platformy Localbitcoins a Paxful. Minulý týden se k nim přidala taktéž platforma KuCoin, která společně s podporou PayPal služeb zavedla taktéž podporu USD.

Mohlo by vás zajímat: Analýza evropských indexů Europe 50, DAX – Trhy si drží sílu, ale na nové ATH si ještě počkáme

Koupě kryptoměn přes PayPal?

V krypto světě se však šíří informace o tom, že PayPal plánuje integraci kryptoměn přímo do svého systému. To by znamenalo, že by si uživatelé mohli zakoupit kryptoměny přímo přes aplikaci PayPal v telefonu nebo po přihlášení do účtu přes počítač. Nemuseli by se tak registrovat na burzách či kupovat přes další platformy.

Otázkou však zní, zda splní PayPal všechny podmínky pro prodej kryptoměn a zda by kryptoměny zakoupené přes tuto službu vlastnila platforma či uživatel. Mám na mysli „prodej kryptoměn” v podání služby Revolut, kdy je sice hezké, že umožňují přístup ke kryptoměnám všem svým uživatelům. Ovšem po zakoupení kryptoměn s nimi nemůžete hýbat ani obchodovat mezi sebou. Nemluvě o vysokých poplatcích, které si účtují při koupi i prodeji.

Závěr

Tato integrace PayPalu do systému Pundi X by mohla pomoci této kryptoměně v růstu. Stane se tak dostupnější pro více uživatelů. Osobně si myslím, že o Pundi X ještě uslyšíme. A i když tato kryptoměna patří mezi ty méně populární, beru ji jako takového černého koně na poli kryptoměn. Uvidíme však časem, jak se jí bude dařit. A neberte to jako doporučení pro nákup, ale jako můj názor.

Co číst dál?

Hyperinflácia v Libanone – Katastrofa ako vo Venezuele v priamom prenose

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno