Analýza evropských indexů Europe 50, DAX – Trhy si drží sílu, ale na nové ATH si ještě počkáme

0
Analýza evropských indexů Europe 50, DAX – Trhy si drží sílu, ale na nové ATH si ještě počkáme

Máme přes tři týdny od předešlé analýzy na akciové indexy Europe 50 a DAX. Co se týče tehdejších struktur trhu, tak to byla vcelku solidní expanze, při které se povedlo umazat podstatnou část předešlých ztrát z přelomu února/března.

Nicméně, tento měsíc už tolik evropským akciovým indexům nepřál a proběhla týden trvající korekce. A to na obou indexech – DAX a Europe 50. Ovšem pak nastal zase mírný růst, a aby se mohlo pokračovat mnohem výš, tak musí být pokořeno předešlé lokální high.

Aktuální situace na 4H TF indexu Europe 50 (Futures)

Jak sami vidíme, po střednědobé expanzi došlo 11. června k breakdownu zakreslené trendovky. Jakmile byl průraz definitivní, tak se prodejní tlak navyšoval, což hodnotu kurzu poslalo tvrdě dolů.

První padlá hladina po průrazu trendovky je na 3 180 bodech, ale vlastně se jednalo i o jediný ztracený level. Následující support na hranici 3 103 bodů propad zastavil. Po zastavení následoval impuls up, ale z předešlé úrovně na 3 180 bodů se stala rezistence, od té se kurz zase odrazil zpátky.

Hladina podpory měla namále, ale nakonec se povedlo 15. června zavřít jednu z 4H svící jako bullish hammer. Což nenechal trh bez povšimnutí a zareagoval nákupem, díky čemuž kurz vyrostl po S/R level 3 270 bodů. Od té doby vidím na trhu pouze spíše stranový pohyb, který vytvořil na trhu pattern – tzv. megafón.

V literatuře to může být i nazýváno broadening wedge a v našem případě je to býčí útvar. Tudíž je tu spíše předpoklad k tomu, že trh bude chtít pokračovat ve svém střednědobém trendu a brzy se dočkáme nového lokálního high.

Indikátory

Z RSI indikátoru lze implikovat, že je trh nějaké dva týdny dost neutrální. Respektive, jak jsem i říkal, pohyby křivky RSI opravdu potvrzují, že je ten trh předešlých 14 dní bez trendu. To potvrzuje i chování indikátoru MACD, který za ty dva týdny vygeneroval dost falešných signálů (překřížení křivek).

Aktuální situace na 4H TF indexu DAX (Futures)

Na indexu nám kurz posiluje v rámci rozmezí daném zakresleným trendovým kanálem. Ten korektivní pohyb zde trval přibližně stejně dlouho jako na předešlém trhu a v blízkosti spodní hrany kanálu se vývoj zase otočil.

Respektive, následoval krátký růst a poté máme zase spíše takový kvazi-sideways, a to zase po spodní hranu channelu. Zároveň tu máme i S/R hladinu 12 154 bodů. Tady není co řešit, a buď proběhne odraz, či trh tu hranu propálí.

Kdyby ji propálil, tak to určitě automaticky znamená minimálně podobný výprodej, jaký jsme viděli v první polovině tohoto měsíce. Dokud je ale kurz vně kanálu, index může pouze expandovat.

Indikátory

Tady je ta situace obdobná jako na předešlém trhu – vývoj křivky RSI akorát potvrzuje, že po technické stránce se trh za druhou polovinu měsíce nikam neposunul. U MACD se schyluje k bullish v crossu, což v konotaci na to, že je kurz u spodní hrany kanálu, lze brát i jako případný signál pro long.

Závěr

Jak jsem v titulku analýzy nastínil, tak si určitě ještě nějakou dobu na nové historické maximum počkáme. Ovšem hlavně německý index DAX je vcelku blízko k ATH hodnotám. Pokud se ta aktuální struktura v podobě rostoucího kanálu i nadále udrží, na přelomu července/srpna můžeme ATH ceny atakovat.

Autor: Ing. Jaroslav Jarolím

Co číst dále?

Blížící se prezidentské volby v USA – Poškodí výhra demokratického kandidáta kapitálové trhy?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno