Analýza evropských indexů Europe 50, DAX a UK 100 – I evropský akciový trh se zotavuje

0
Analýza evropských indexů Europe 50, DAX – Trhy si drží sílu, ale na nové ATH si ještě počkáme

Vzhledem k tomu, že akciové trhy pokračují i po open tohoto týdne v pumpování, tak jsem se rozhodl pokračovat v analýzách na indexy. Včera jsme se podívali na S&P 500 a Nasdaq a nyní se zaměříme na indexy ze starého kontinentu – UK 100, Europe 50 a DAX.

Evropské indexy nejsou sice tak silné jako ty ze zámoří, ale pokud si udrží aktuální momentum, tak může během několika týdnů dojít k úplnému zotavení z předešlého velkého pádu. Hodně hrubým odhadem můžeme zatím konstatovat, že analyzované indexy minimálně polovinu až více jak dvě třetiny předchozích ztrát zcela umazaly.

Aktuální situace na 4H TF indexu UK 100 (Futures)

analýza UK100

Britský akciový index UK 100 od konce března vzrostl na hodnotě o 33 %, což je za tak relativně krátké časové období dost slušný výkon. Když to dáme ale do kontrastu právě s Nasdaq a S&P 500, tak ta samotná expanze byla daleko klidnější. Respektive ten vzestupný pohyb kurzů nebyl pod tak strmým sklonem.

Každopádně kurz UK 100 v současnosti respektuje zakreslenou trendovku, která je jakýmsi nosným pilířem pro krátkodobý trend, čímž pokračujeme v tom střednědobém uptrendu, který trvá od konce března. Kurz je navíc v blízkosti S/R hladiny 6 544 bodů, ale je dost pravděpodobné, že brzy dojde ke korekci minimálně po tu uptrendovou čáru.

Aktuální situace na 4H TF indexu Europe 50 (Futures)

analýza Europe50

Teď přejdeme k dalšímu indexu a tím je Europe 50, který od konce března udělal dokonce přes 50 %. Hlavně poslední tři týdny je vzestupný trend pod dost velkým sklonem, takže během krátké časové periody se povedlo indexu významně posílit. I tady je nosným pilířem pro ten strmý růst ta krátkodobá trendovka, co je v grafu zakreslená.

V těchto chvílích býci útočí na S/R hladinu 3 385 bodů a i přes viditelné negativní reakce na dotyk, to zatím nevypadá na zamítnutí. Nicméně trh je z pohledu 4H TF už docela přepálený, takže i zde je velmi pravděpodobná korekce k té zmiňované trendové přímce. Vlastně by to na případné pročištění mělo stačit a pak se může zase pokračovat v růstu.

Aktuální situace na 4H TF indexu DAX (Futures)

analýza dax

Německý akciový index je v porovnání s těmi předchozími indexy na první pohled nejsilnější. Stačí už opravdu velmi málo k tomu, aby ty ztráty z přelomu března/února byly zcela zasaturovány. Všimněte si toho, jak se kurzu indexu dokonce povedlo prorazit horní hranu zakresleného uptrendového kanálu.

To je docela bullish záležitost a je to známka toho, že trh výrazně zesílil. Vlastně můžeme úplně v klidu tvrdit, že nakupující jsou ve svých nákupech čím dál více agresivní. Respektive, mnohem více si věří, než tomu bylo ještě v polovině května. Cena po breakoutu z kanálu zaútočila na S/R hladinu 12 877 bodů a tam to prozatím i končí.

Trh začíná být na tomto časovém rámci překoupený, takže si to určitě alespoň kratší korekci před samotným průrazem rezistence vyžádá. Ovšem až se průraz povede, tak je jisté, že kurz DAXu atakuje své historické maximum z února letošního roku.

Závěr

Evropské akciové indexy v těchto chvílích vypadají, že proběhne úplné zotavení v podobě V – shape recovery. Hlavně indexům Europe 50 a DAXu ani nic jiného nezbývá, protože Evropská centrální banka má v plánu napumpovat do trhu tolik likvidity, že by bylo i divné, pokud by to neposilovalo.

Aneb, nenakupuj podle toho, co vidíš, ale dle toho, jak „tiskne“ peníze centrální banka eurozóny. Jak už jsem říkal včera, tak z aktuální situace nemůže vzejít nic jiného než další finanční bublina, která samozřejmě jednou praskne. Bude dost záležet i na tom, jak se budou vyvíjet makrodata a následná reakce investorů.

Autor: Jaroslav Jarolím

Co číst dále?

Analýza indexů Nasdaq, S&P 500 – Nasdaq na novém historickém maximu, hrozí velká finanční bublina?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno