Bitcoin vs. akciové indexy – Do čeho se více vyplatí investovat?

0
Bitcoin vs. akciové indexy - Do čeho se více vyplatí investovat?

Ahoj, tradeři. Dnes jsem si pro vás opět připravil mou úvahu a některé myšlenky, které se mi už delší dobu honí hlavou.

Myslím si, že téma tohoto článku je zcela jasné. Kopíruje Bitcoin svými pohyby indexy? Neměl by být Bitcoin svojí podstatou proti tradiční ekonomice?

Situace před COVID-19

Dovolím si tvrdit, že před pandemií COVID-19 si šel Bitcoin tak trochu svým životem a svým cyklem. Od tohoto období však ve velkém kopíruje právě indexy. Někteří lidé by mohli namítat, že koeficient jejich provázanosti není tak výrazný, aby to značilo jejich vzájemné propojení. Já s tímto tvrzením nesouhlasím. Bitcoin a kryptoměny jsou jen zrnkem písku na velkém pískovišti nazývaném kapitálové trhy. Je tedy nelogické předpokládat, že, když Bitcoin udělá +5 %, +5 % udělají i indexy. Je nutno brát v úvahu velikost trhu. Před pandemií Bitcoin svými pohyby spíše připomínal zlato. Na denním grafu samozřejmě nepřipomínal nic, protože jeho cyklus oproti klasickým trhům byl několikanásobně rychlejší.

Situace s COVID-19

Bitcoin vs. akciové indexy - Do čeho se více vyplatí investovat?

Úvodem řeknu, že pokud očekáváte zcela identické grafy, tak se mýlíte. Je zde však několik bodů, kdy i S&P500 i Bitcoin stejně rostli i klesali. Samozřejmě, že každý trh si jde i “svým životem” a řídí se podle jiných zdrojů informací. Pokud bychom však měli Bitcoin přirovnat k nějakému grafu, byl by to zřejmě tento. Rovněž Bitcoin už nějaký ten týden nedokáže překonat hranici 10 000 USD a vytvořit tak vyšší maximum a prorazit i trendovou linii. Bitcoin tedy zastavil pod touto klíčovou hladinou. A jakmile klesl S&P500, klesl i Bitcoin.

Myslím si, že, co se týče nějakého zásadního bull-runu nebo velkého hypu, Bitcoin v této situaci prostě nemá na to, aby se sám od sebe odtrhl a šel proti všemu. Doufám, že se jednou toho dožijeme a že Bitcoin bude opravdu sloužit jako ochrana proti systému. Nyní si ale myslím, že Bitcoin bude víceméně kopírovat indexy.

Bohatí na každé krizi ještě více zbohatnou, zatímco my, obyčejní lidé, máme po ní zdecimované úspory a jsme ještě chudší. Jak přesně funguje mechanismus, který zajišťuje tento přesun hodnoty? Na to jsme se pokusili odpovědět v naší nové sérii. V první části vysvětlujeme, jak vlastně centrální banky v době krize “zachraňují” ekonomiky a jaké katastrofální následky to pro nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.


Mé jméno je Jakub Kralovanský a s Trading11 vám nabízíme společné členství – Trader2.0 + Trading11! Viz ZDE

Kromě placeného obsahu na Trading11 máte v ceně i mé členství Trader2.0, ve kterém se nově nachází: Predikce na kryptoměny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince se zápalnou šňůrou, 100K Challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a můj osobní přístup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno