Paul Tudor Jones: Bitcoiny vyhrávají! – Spuštění futures kontraktů zlata v BTC

0
Paul Tudor Jones: Bitcoiny vyhrávají! - Spuštění futures kontraktů zlata v BTC
Zlato je v poslední době v kurzu a obchodníci mají nyní novou příležitost spekulovat, jak se právě zlato bude chovat ve srovnání s Bitcoinem.

BTSE je kryptoměnová směnárna a také finanční a technologická společnost, která využívá bitcoinové a kryptoměnové technologie k vývoji nových finančních produktů a služeb. Společnost má své sídlo na Britských Panenských ostrovech a nabízí řadu produktů včetně spotového a derivátového obchodování a také služby půjčování (lending).

Futures zlata v BTC

Jejich nový produkt umožňuje obchodníkům spekulovat nad tím, zda cena trójské unce zlata bude ve vztahu k BTC stoupat nebo klesat. Obchodníci BTSE nemají přístup ani nárok na fyzické zlato. Místo toho je futures produkt vázán na cenový pohyb tokenu Tether Gold, což je ERC20 token, který sleduje cenu londýnského zlata (jako svého cenového zdroje).

“Bitcoin se vyvíjí ve zralé úložiště hodnot […]. Výkonnost zlata versus BTC fascinuje instituce i malé uživatele, takže jsme nadšeni, že můžeme obchodníkům umožnit přímo obchodovat a spekulovat o výkonnosti obou aktiv…,” vysvětlil Jonathan Leong, generální ředitel společnosti BTSE.

Brian Wong, spoluzakladatel společnosti BTSE, s potěšením informoval, že reakce na oznámení o spuštění tohoto produktu byla velmi pozitivní.

“Vidíme silný zájem o futures na Tether Gold za ceny v BTC, což nám signalizuje zájem obchodníků spekulovat nad relativním spreadem těchto dvou nástrojů. Pokud jsou obě aktiva v pozitivní korelaci, pak je cenová volatilita tohoto nového nástroje zpravidla dokonce nižší než v případě zlato/USD. Je to proto, že cena zlata i BTC pravděpodobně klesne o stejný poměr, takže kontrakt zůstává víceméně stabilní.”

Paul Tudor Jones Bitcoinu věří

Významný makro investor Paul Tudor Jones řekl, že Bitcoin v roce 2020 mu připomíná roli, kterou v 70. letech hrálo zlato. V dopise s názvem Velká měnová inflace uvedl, že jeho fond Tudor BVI má nyní 1 až 2 % svých aktiv v bitcoinových futures. Dodal, že má také část portfolia ve zlatě, a pokud bude inflace pokračovat, je připraven poměr drahých kovů “výrazně navýšit”.

“Virus COVID-19 dokázal vyvolat celosvětově jedinečnou politickou reakci. Semlelo se to tak rychle, že i já jsem zůstal beze slov. Od února bylo prostřednictvím kvantitativního uvolňování vytvořeno již 3,9 bilionu dolarů (6,6 % světového HDP). Jsme svědky Velké měnové inflace – bezprecedentní expanze všech forem peněz, co kdy svět viděl.”

Závěr

Satoshi Nakamoto navrhl Bitcoin jako možné řešení právě tohoto scénáře. Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal říká, že s tím, jak se centrální banky pouštějí do kvantitativního uvolňování, se otevírá scéna pro tvrdá aktiva, jako je Bitcoin a zlato.

“Bitcoiny vyhrávají! Toto je jedno z nejlepších nastavení v jakékoli třídě aktiv, které jsem kdy zažil – technické i fundamentální…”

Co číst dále?

Velryby pokračují v hromadění BTC i po halvingu

Zdroj:
bravenewcoin.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno