Velryby pokračují v hromadění BTC i po halvingu

0
Velryby pokračují v hromadění BTC i po halvingu

Aktuální údaje naznačují, že počet bitcoinových velryb (adres, které mají více než 1 000 BTC) vzrostl v posledním roce o téměř 9 %. Zajímavé je, že velryby pokračují v hromadění Bitcoinů i po třetím halvingu, což je rozdíl oproti těm předcházejícím.

Na následujícím obrázku společnosti Glassnode, která se zabývá monitorováním blockhainu, je dobře vidět, že počet bitcoinových velryb neustále stoupá.

whales btc
Bitcoinové velryby (adresy s více než 1,000 BTC). Source: Glassnode

Počet BTC adres, které obsahovaly více než 1 000 mincí, se před rokem pohyboval kolem 1 725 a na konci července 2019 klesl pod 1 675. Po dosažení tohoto low se začal znovu rychle zvyšovat.

Bitcoinové velryby na nákupech?

Jak je vidět na výše přiloženém grafu, masivní nárůst takto “bohatých” adres v srpnu 2019 se časově shodoval s růstem ceny BTC, když cena vystřelila z méně než 10 000 USD až na téměř 12 000 dolarů.

V následujících měsících se chování velryb relativně ustálilo, než se jejich počet začal znovu v polovině února 2020 zvedat. Od té doby je jejich růst poměrně konstantní. Velmi zajímavé a pozitivní je, že ani pokles ceny v polovině března velryby nijak nevystrašil.

Výsledkem toho je, dle propočtů Glassnode, že počet bitcoinových velryb se za poslední rok zvýšil o 8,9 procentních bodů.

Jaký je rozdíl mezi roky chováním velryb v 2016 a 2020?

Možná jste si všimli, že bitcoinové velryby již dříve vykazovaly podobné chování. V roce 2016 počet adres s více než 1 000 BTC během několika měsíců prudce stoupl o 18 % – z 1 700 na téměř 2 000.

Pokud se posuneme v čase o cca 4 roky dopředu, můžeme si všimnout ,že počet bitcoinových velryb znovu začal rychle růst. Proč mluvíme právě o roku 2016 a 2020? Co mají společného? Spojitost je jasná – halving BTC.

V červenci 2016 došlo ke druhému halvingu a v květnu 2020 ke třetímu. Jelikož historicky tato událost sloužila jako významný katalyzátor pro masivní nárůst ceny BTC, lze tomuto očekávání připsat také nárůst počtu bitcoinových velryb.

Další markantní rozdíl je také mezi chováním těchto velryb. Krátce po halvingu 2016 začaly velryby svá aktiva prodávat. Nyní analýza dat naznačuje, že se děje přesný opak, protože počet těchto adres stále roste, a to i přesto, že od posledního halvingu uběhl již měsíc.

Za zmínku stojí i další fakt. Fáze kapitulace po druhém halvingu v roce 2016 přišla až za několik měsíců od této události poté, kdy cena BTC dosáhla svého vrcholu na hodnotě téměř 20 000 dolarů.

Závěr

Pokud se člověk nad tím vším zamyslí a pokusí se poskládat všechny střípky dohromady, nutně si musí položit jednu otázku: Proč BTC velryby se svými peněženkami nic nedělají a jejich počet neustále stoupá? Nemůže to být tím, že ten dramatický a mnohými očekávaným růst je teprve před námi?

Co číst dále?

Horníci mají na prodej jen málo Bitcoinů, což je býčí zpráva jako hrom!

Zdroj:
cryptopotato.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno