Horníci mají na prodej jen málo Bitcoinů, což je býčí zpráva jako hrom!

0
Horníci mají na prodej jen málo Bitcoinů, což je býčí zpráva jako hrom!

Téměř před měsícem prošel Bitcoin halvingem a snížením blokové odměny na polovinu. Od té doby se toho zatím moc nezměnilo a stále čekáme na plnohodnotný bull-run. BTC se zatím pohybuje víceméně do strany a nedávno čelil poměrně razantnímu odmítnutí 10 000 dolarů – již podruhé.

Za tímto propadem stojí i těžaři, kteří na trh posílají velké množství mincí, a vlastně jej tím dumpují a brzdí. Bitcoinoví těžaři prodávají denně více mincí, než co stihnou vytěžit, což v krátkodobém horizontu zvyšuje obavy z hlubšího poklesu ceny BTC. Zakladatel Adamant Capital Tuur Demeester se ale domnívá, že menším a méně ziskovým těžařům již moc Bitconů na prodej nezbývá, a to je velmi býčí zpráva…

Třetí halving za námi

V pořadí již třetí halving Bitcoinu byl jednou z nejočekávanějších a nejdůležitějších událostí roku 2020. Po halvingu se totiž odměna těžařům za vytěžení nového bloku snížila na polovinu, nyní dostávají jen 6.25 BTC.

Odborníci na kryptoměnový trh již delší dobu předpovídali, že v důsledku snížení odměny bude většina těžařů držet své mince, protože budou čekat na bitcoinovou rally. K tomuto scénáři ale zatím ještě nedošlo. Málo ziskoví těžaři prodávají, aby alespoň pokryli své provozní náklady.

Společnost Glassnode, která se zabývá analýzou blockchainu, poukázala nedávno na fakt, že odliv nově vytěžených BTC z peněženek těžařů ve srovnání s historickým průměrem se blíží k rekordním minimům.

Tuur Demeester, kryptoměnový influencer, který investoval prostřednictvím svého fondu Adamant Capital nemalou částku do burzy Kraken, poznamenal, že by bitcoinoví investoři měli být v pozoru, neboť se jedná o zjevně býčí znamení.

“Zdravé mining společnosti nyní Bitcoiny HODLují a ty méně ziskové již mají jen velmi málo Bitcoinů k prodeji.”

Bitcoin i nadále řídí celý kryptoměnový trh

Zajímavé je, že všechny tyto mince kupuje především společnost Grayscale Investments, která každý týden hromadí větší a větší množství BTC pro své institucionální klienty, kteří se tak možná připravují na další býčí trh.

Jakmile horníci, bojující o přežití, prodají všechny své BTC, zůstanou pouze efektivní horníci, kteří jsou ochotni BTC mince držet. Poptávka zákonitě vzroste a začne se konečně formovat býčí trh.

Závěr

V době psaní článku se cena BTC pohybuje kolem 9 675 $ za jednu minci, což je jen nepatrná ztráta oproti včerejšku. Mnozí odborníci říkají, že bitcoinové základy jsou každým dnem silnější, což by mělo vést k vyšším cenám. Jeden z analytiků společnosti Bloomberg Inteligence se nechal slyšet, že BTC aktuálně zrcadlí stav po druhém halvingu v roce 2016, kdy se cena prudce propadla, aby pak vyletěla na historická maxima.

Co číst dále?

Fed začal radikálně snižovat své nákupní operace na trhu – Znamená to konec pro cenový růst akcií?

Zdroj:
zycrypto.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno