Instituce v době krize nakupují kryptoměny za miliardy dolarů! Měli byste i vy?

0
penize dolar money

Podle výsledků nedávného průzkumu se množství kapitálu v BTC zajišťovacích fondech během krize rapidně navyšuje. Přibyla 1 nová miliarda. Očekává se, že odvětví krypto zajišťovacích fondů “výrazně poroste” společně s cenou BTC.

Kapitál v hedžových fondech se v roce 2019 zdvojnásobil

Podle nového průzkumu společností PWC a Elwood Asset Management Services Ltd. se v roce 2019 aktiva ve správě kryptoměnových zajišťovacích fondů zdvojnásobila. Dokument byl zveřejněn 11. května. Ve zprávě se píše, že společně se zvyšujícím se zájmem investovat institucionální kapitál do BTC roste zájem také o indexy.

“Náš výzkum za Q1 2020 ukazuje, že existuje kolem 150 aktivních krypto hedžových fondů. Téměř dvě třetiny z nich (63 %) byly uvedeny na trh v letech 2018 nebo 2019. Odhadujeme, že celková hodnota krypto hedžových fondů se globálně zvýšila o přibližně jednu miliardu. Zatímco v roce bylo na trhu přibližně 900 milionů USD, momentálně je to již více než 2 miliardy. Jedna se o dvojnásobný nárůst. “

Přečtěte si: Přichází změna– Táto konspirace se po světě šíří rychleji než virus!

Největší zájem je o BTC, následuje ETH

Většina sledovaných hedžových fondů (97 %) obchodovala s BTC, následuje ETH, XRP, LTC a BCH. Téměř každý fond poskytuje možnost investovat do BTC. Ostatní altcoiny, až na ETH, výrazně zaostávají.

Nejlepší kryptoměny, s nimiž se obchoduje prostřednictvím krypto zajišťovacích fondů. Zdroj: Zpráva PWC a Elwood.

Největší podíl kapitálu pocházel z větších firem. Dokonce téměř polovina z celkových investic pochází pouze z několika společností. Zbytek jsou obvykle menší rodinné firmy a podniky. Další polovinu tvoří soukromníci a jednotlivci.

Většina krypto fondů má sídlo ve stejných jurisdikcích jako tradiční zajišťovací fondy. Jedna se například o Kajmanské ostrovy (42 %), USA (38 %) a Britské Panenské ostrovy (8 %). Zpráva také zdůrazňuje, že výsledky průzkumu byly založeny na odpovědích manažerů fondů.

Mohlo by Tě zajímat: ANALÝZA – Bitcoin po halvingu dále roste – Zůstaneme v trojúhelníku, nebo začíná bullrun?

Očekává se výrazný růst ceny BTC

Ve zprávě se dále uvádí, že “přírůstek nových investici je v korelaci s cenovým růstem BTC”. Zdá se, že prudký nárůst ceny BTC na rozhraní let 2017 a 2018 způsobil vyhrocený zájem institucionálních investorů. Právě v této době se rozhodlo zainvestovat nejvíce traderů, investorů a spekulantů.

Počet nových hedžových fondů pro krypto investory

Po třetím BTC halvingu mnoho lidí očekává, že cena BTC se do konce roku zvýší. Mezi nimi je také generální ředitel Galaxy Digital, Mike Novogratz, který se domnívá, že cena BTC by do prosince mohla dosáhnout 20 000 dolarů. Předseda Virgin Galactic, Chamath Palihapitiya, dokonce tvrdí, že cena BTC bude do konce roku na jednom milionu dolarů

Další důležitý krok pro kryptoměnový průmysl přichází od manažera hedžového fondu Paula Tudora Jonese, který v pondělí odhalil, že má téměř 2 % svých aktiv v BTC. Vysvětlil, že kupuje BTC jako zajištění proti inflaci a tištění peněz centrálních bank.

Co číst dále?

Co můžeme od trhů očekávat v letních měsících?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno