Nakupujte Bitcoin – radí experti a miliardáři!

0
Bitcoin za 1 milion dolarů? Toto jsou důvody, proč to může být reálné

Nakupte Bitcoin, radí experti a miliardáři. Spousta z nich tvrdí, že je to bezpečné uložiště pro právě probíhající krizi. Proč ale nedávají přednost zlatu před nestabilními kryptoměnami?

Kritika Fedu a podpora Bitcoinu

Jedním z lidí, kteří se vrhli do Bitoinu je Chamath Palihapitiya. Miliardář s bohatou historií investic do startupů, které nakonec s velkým ziskem prodal firmám, jako je Google či Microsoft. Ten se nedávno rozpovídal pro zahraniční web o kryptoměnách. Palihapitiya kritizoval Fed za zavedení stimulačního balíčku, který jim pomohl nafouknout aktiva namísto pomoci daňovým poplatníkům a spotřebitelům. Dodal, že tento tah centrální banky nevyřešil ani rozdíly v příjmech, ani nezaměstnanost.

Když dostal otázku, kam by měli investoři vložit svůj kapitál, když se ekonomika snižuje, Palihapitiya doporučil Bitcoiny. Ocenil kryptoměnu za její nedostatečnou korelaci s jinými tradičními aktivy. Navrhl, že tato funkce sama o sobě by mohla investorům pomoci získat pojištění proti deflační ekonomice.

Podpora BTC na Wall Street

Tudor Jones v pondělí řekl, že drží asi 1-2 procenta svého čistého portfolia v Bitcoin futures. Miliardářský investor, stejně jako Palihapitiya, ocenil kryptoměnu jako pojištění proti masivnímu tisku peněz ze strany Fedu.

Americký investor Anthony “Pomp” Pompliano se vyjádřil o Bitcoinu taktéž pozitivně. Konkrétně o halvingu, který proběl v tomto týdnu a který z historického hlediska vedl k významnému nárůstu cen během následujících 18–24 měsíců. Dalšími důvody, proč investovat do BTC, jsou podle Pompliana fiskální stimuly, napouštěné do americké ekonomiky Fedem. Americký investor klasifikoval Bitcoiny jako aktivum pro zajištění inflace.

Mohlo by vás zajímat: Přehled výsledků – Bitcoin přechází do nového cyklu – Co se změní během týdne?

Optimistické predikce na cenu Bitcoinu

Zakladatel a generální ředitel firmy Pantera Capital, Dan Morehead, poskytl investorům na konci dubna stejnou předpověď, která zahrnovala cenovou predikci na dobu 12 měsíců po halvingu. Pokud by se historie opakovala, Bitcoin by dosáhl vrcholu v srpnu 2021 a to 533 431 $, uvedl v rozhovoru.

Společnost pro analýzu investic do kryptoměn, CoinShares, také ve své poslední zprávě vypracované vedoucím výzkumu Christopherem Bendiksenem, nabídla řadu výhledů na to, co bude po halvingu. Zpráva předložila pět různých scénářů, které by se mohly odehrát během a po halvingu.

Zpráva nabízí vlastní předpověď, která naznačuje pozitivní dopad na Bitcoin, protože menší těžební stanice nemusí být schopny upgradovat své vybavení na nejnovější hardware. To by mohlo snížit prodejní tlak na minery, aby pokryly náklady na těžbu v důsledku snížení odměny na polovinu.

Co číst dál?

Srovnání zadluženosti, růstu HDP Spojených států a zemí eurozóny

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno