Přehled výsledků – Bitcoin přechází do nového cyklu – Co se změní během týdne?

0
Přehled výsledků - Bitcoin přechází do nového cyklu - Co se změní během týdne?

Bitcoin právě teď během psaní článku vstupuje do nové etapy vývoje a zároveň cyklu. Bitcoin halving během dnešního dne snižuje množství nových mincí v oběhu na polovinu. V minulosti byl tento moment vždy klíčový. Bude mít i tentokrát tato fundamentální událost velký dopad na cenový vývoj?

Halving je událost, na kterou někteří z nás čekají již prakticky od konce roku 2017, kdy začal bearish trend. Tím, že se snižuje odměna pro těžaře a zároveň i množství nových mincí, které jdou do oběhu, nám může dát naději na nový bullish trend.

Na burzy bude směřovat od minerů jen poloviční množství mincí. Na trhu dostanou více prostoru nakupující (bulls). Tímto efektem se může nastartovat nový, velký bullish trend. Je vysoce pravděpodobně, že se zopakuje situace z posledních dvou cyklů. Před halvingem cena dlouhodobě ztrácela na hodnotě. Teprve po této fundamentální události dostal Bitcoin nový nádech a mohl začít nový trend. Cena obvykle například z 1 USD během několika měsíců vystřelila na 100 USD. Není vyloučeno, že by se něco podobného nemohlo zopakovat i tentokrát.

Je však třeba podotknout, že v současnosti je chování Bitcoinu o dost odlišné než před několika lety. Možná budeme rádi za to, pokud se vůbec podaří zlomit ATH. Na druhé straně zdaleka není nutno vylučovat možnost, že se BTC bude obchodovat za 1 milion USD. Vždyť přece už jednou dokázal udělat za velmi krátkou dobu 100násobné zhodnocení.

K aktuální situaci na trhu jsme pro vás připravili speciální videoupdate:

Bitcoin po velkém výprodeji – Začal další bearish trend?

Zájem o halving narůstá a Bitcoin smazal celý březnový propad!

Altcoiny by se rovněž mohly po halvingu dostat do dalšího, několikaročního bullish cyklu. Na altcoinovou sezónu si ovšem budeme muset ještě minimálně rok počkat. Obvykle nejprve vypumpuje BTC a až následně po poklesu se kapitál přesune do ostatních kryptoměn.

Jak bude vypadat tento týden na BTC?

Na BTC se s velkou pravděpodobností nic zvláštního neuskuteční. A pokud by i přišel velký pohyb na trhu, na 99,9 % nebude souviset s halvingem. Mineři i nadále budou prodávat své vytěžené mince, které stihli například během dnešního dne získat. Reálný dopad na cenu si všimneme až po několika měsících.

Co se událo minulý týden?

Na trading11.com jsme pro vás opět připravili několik kvalitních analýz na desítky altcoinů. Během růstu BTC se dalo obchodovat jen minimum altcoinů. Zatím čekáme na lepší nákupní hodnoty přes limit order.

Pokud se zajímáš o trading, určitě doporučujeme navštívit sekci našich členstev na webu trading11.com. Kromě několika členstev je možnost výběru z více kurzů, nebo dokonce společná členství, která jsme vytvořili ve spolupráci s tradery z CZ/SK scény. Stejně tak doporučujeme Vysokou školu tradingu, která z tebe udělá za jeden měsíc pořádného tradera.

Mohlo by vás také zajímat:

Do halvingu zbývá 9 bloků! Jak sledovat tuto historickou událost?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno