Ethereum vstoupilo do nového cyklu! Toto musíte vědět o největším altcoinu

0

Ethereum v roce 2020 zaznamenalo několik klíčových událostí, které na něj mají obrovský vliv. A podle mnohých analytiků by v budoucnu měly spustit další velký bullrun. Nejdůležitějšími fundamenty jsou v současnosti vývoj platformy Ethereum 2.0, která nabídne vyšší rychlost, efektivitu a škálování sítě, a samozřejmě úspěch odvětví DeFi, které funguje téměř výhradně na Ethereum blockchainu. To znamená, že Ethereum má skutečné využití v reálném světě ve formě decentralizovaných aplikací a skvělé vyhlídky do budoucna díky plánovanému upgradu sítě.

Bohužel krátkodobé či střednědobé vyhlídky pro cenu ETH nemusejí být zrovna nejlepší. Navzdory silným pozitivním fundamentům BTC a ETH spolu silně korelují a téměř dva měsíce se nacházejí v období konsolidace.

Jak napsal web bitcoinist.com:

“Čím déle bude pokračovat tento pohyb do strany, tím je větší šance, že i navzdory silným fundamentům přijde pohyb směrem dolů. Vidím to ale spíše jako makro šum než jako pohyb, který bude rozhodovat o budoucnosti kryptoměn.”

Ethereum vstoupilo do nového cyklu

Stále častěji vídáme názor, že Ethereum v roce 2020 konečně vstoupilo do nového růstového cyklu. Lze to vidět i z grafu ETH / BTC, kde je vidět, že Ether vůči Bitcoinu konečně začíná stoupat a brzy bychom se mohli dočkat vytvoření nového letošního high.

Ethereum se momentálně vůči Bitcoinu obchoduje v trojúhelníku, kde může zůstat i během většiny léta. To podporuje teorii, že nás pod dvou měsících konsolidace čeká další velký propad. Ať už vůči dolaru, nebo vůči BTC. Tento scénář je zaznačen i v přiloženém grafu.

1 W ETH / BTC - Bitstamp
1W ETH / BTC – Bitstamp

Změnu cyklu indikuje i fakt, že Ethereum se v posledních měsících drží nad hladinou 200 $. Jde o klíčovou hranici, se kterou Ethereum mělo historicky velký problém. V době psaní tohoto článku se obchoduje za 235 $, prostor na propad tedy rozhodně je a další test dvoustovky je pravděpodobný.

Pokud však nedojde k dalšímu velkému propadu celého trhu s kryptoměnami (podobně jako tomu bylo v březnu kvůli koronaviru), Ethereum má šanci na další zisky. Dočkáme se jich ale zřejmě až skončí léto.

Chcete vědět, jak to vypadá s Bitcoinem a se zbytkem trhu? Zhlédněte naši víkendovou analýzu a přehled trhu s kryptoměnami:

(Článek pokračuje pod videem)

Které kryptoměny se nejvíce vyplatí obchodovat? Názor profesionálního tradera

Silné fundamenty se stále neprojevily na ceně ETH – DeFi ekosystém však i během krize zaznamenal zdravý růst

Ethereum letos ženou nahoru dva hlavní fundamenty. Slibně vypadá zmíněný pokrok ve vývoji Ethereum 2.0 platformy, ale zajímavě vypadá i první reálné využití ETH v reálném světě. Ekosystém decentralizovaných aplikací se souhrnným názvem DeFi v roce 2020 zažívá skvělé časy a konkurence v tomto prostoru je obrovská.

DeFi ekosystému dlouhá léta kraloval projekt Maker, který stojí i za největším decentralizovaným stablecoinem DAI. Bohužel Maker měl v březnu problémy, které nakonec vyústily v propad kapitalizace celého trhu.

DeFi ale zažívá druhý letošní comeback a tentokrát za ním stojí projekt Compound, který v posledním týdnu převzal prvenství a s kapitalizací více než $550 milionů tvoří 38 % DeFi trhu. Druhý Maker má kapitalizaci $460 milionů a třetí Synthetic téměř $180 milionů. Magickou hranici sto milionů dolarů překonal i projekt Aave ($125 milionů).

Neuvěříte, kolik Bitcoinů lidé drží jako dlouhodobou investici – Měli byste i vy?

Kapitalizace defi ekosystému - Zdroj: defipulse.com
Kapitalizace DeFi ekosystému – Zdroj: defipulse.com

Je nutné dodat, že v tomto případě jde o skutečnou kapitalizaci. Každý coin je 100% krytý kolaterálem, většinou v podobě půjček ETH, jejichž kurz sleduje cenu dolaru pomocí decentralizovaných směnáren.

Ethereum se posouvá do nového cyklu – Nečekejme ovšem explozivní růst

V DeFi ekosystému je momentálně téměř 1,5 miliardy dolarů a nachází se tak na historickém maximu. Na trhu však převládá názor, že tyto úspěchy dosud nebyly promítnuty do ceny Etherea a potrvá měsíce, než se tak stane. Situaci perfektně shrnul Su Zhu, šéf investičního fondu Three Arrows Capital:

ETH 2017: Všichni nakupovali, nikdo si ale nebyl jistý, proč má Ethereum hodnotu.

ETH 2020: Ani experti si nejsou jisti, co určuje hodnotu Etherea, zatímco využitelnost sítě neustále dosahuje nová maxima.

TOP 3 věci, které byste měli vědět o globálním trhu

Podle Su Zhu je hodnota Etherea z velké části určována částí cyklu, ve které se momentálně nacházíme. Ethereum se nyní dostalo do nového cyklu a jeho hodnota pomalu narůstá, zatímco pod povrchem to už vře. Ethereum je podpořeno silnými fundamenty, zatím to ale nestačí na explozivní růst, jaký jsme viděli v roce 2017. Abychom se ho dočkali, musí se nejprve spustit nový PoS blockchain (jeho testovací verze zatím funguje podle očekávání), který poskytne mnohem větší rychlosti a posune Ethereum na zcela nový level.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno