VÝZKUM – Bitcoin je nejziskovější aktivum za posledních 1 200 let!

0
VÝZKUM - Bitcoin je nejziskovější aktivum za posledních 1 200 let!

Bitcoin je nepochybně za posledních 1 200 nejlepší aktivum. A to nejen jako forma platidla, ale i po technologické stránce. Neuběhlo ani 12 let od vzniku a již nyní můžeme tvrdit, že se jedná o revoluční finanční systém. V tomto článku se podíváme hned na několik důvodů, proč je Bitcoin nejlepší platidlo za posledních několik století.

Jednoduchý a inteligentní způsob platby

Bitcoin je v současnosti nejlepší, nejlevnější a nejrychlejší způsob platby. Zatímco před několika desetiletími nebylo možné poslat někomu peníze na druhou stranu světa, s příchodem internetu se toho hodně změnilo. Přišly na řadu internetové peněženky, jako jsou PayPal, Skrill a Payeer. Stále to však nebylo to, co bychom čekali.

Všechny tyto peněženky nebyly založeny proto, aby se usnadnily platby, ale pro zisk majitele. Před 20 lety v dotcom bublině chtěl vydělat snad každý. A přesně tak to i vypadalo. Poplatky za využití výše jmenovaných peněženek byly a dosud jsou na úrovni kolem 5 až 15 % za každou transakci.

K tomu je třeba ještě započíst náklady na výběr. Pak přišel na řadu Bitcoin. Cena za transakci přes BTC se nepočítá na procenta, ale podle poplatků sítě. Obvykle je to v rozmezí od několika centů do maximálně 20 EUR. Pokud chcete mít transakci realizovanou do několika sekund, je samozřejmě třeba zaplatit víc. Pokud si počkáte (možná 1 den), poplatek je v řádech několika centů. Při přesunu například 1 milionu dolarů tedy nezaplatíte 5 % za transakci, ale pouze několik centů.

Možná tě bude zajímat: FED přestává podporovat akciové trhy – Blíží se konečně slibovaný propad?

Rychlé platby

Zatímco převod peněz do zahraniční banky může trvat několik dní, dokonce týdnů, převod přes kryptoměny na opačnou stranu zeměkoule může trvat pouze několik sekund. Bitcoin a ostatní kryptoměny jsou prakticky světový lídr v rychlosti mezistátních převodů. Žádná banka zatím nemůže nabídnout takové rychlé transakce.

Dokonce i VISA při větší zatíženosti obvykle pomaleji zpracovává transakce než BTC horníci. Pokud tedy chcete používat rychlý způsob platby, Bitcoin je nejlepší volba.

Přečti si také: Hlavní ekonomiky světa se spojují v nově vzniklé koalici proti Číně

Úplná decentralizace

V neposlední řadě je třeba zmínit úplnou decentralizaci. Bitcoin nemá žádného vlastníka a ani centrální středisko, odkud by někdo mohl řídit celou síť. Tuto kryptoměnu spravují všichni uživatelé rovnoměrně. Je tedy málo pravděpodobné, že někdo převezme kontrolu nad celým BTC. Ovládnout Bitcoin nelze žádnou válkou, manipulací a ani státem. Dá se říci, že nad Bitcoinem můžeme vládnout všichni stejným dílem.

Čti dále:

JPMorgan dostává pokutu za nelegální obchodování s kryptoměnami

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno