Koupě nemovitosti v ČR za Bitcoiny? Realitní kancelář začíná přijímat kryptoměny

0
Koupě nemovitosti v ČR za Bitcoiny? Realitní kancelář začíná přijímat kryptoměny

Ve světě lze za svoje Bitcoiny zakoupit již cokoliv. Od jídla, přes různé zboží, auta až po nemovitosti. Právě poslední jmenované je nyní dostupné pro české uživatele Bitcoinu.

První realitní kancelář, u které si můžete koupit dům za BTC

Realitní kancelář RE/MAX Delux oznámila na svém webu novinku o tom, že začíná přijímat platbu za nemovitosti prostřednictvím Bitcoinu. To znamená, že si za Bitcoiny můžete koupit pozemek, dům či byt. Firma se rozhodla pro tuto možnost, jelikož v České republice je stále více držitelů této nové moderní měny budoucnosti.

„Je proto naší povinností přizpůsobit se adaptaci Bitcoinu i na našem realitním trhu. Chceme podporovat i ty zákazníky a krypto nadšence, kteří chtějí vyžívat BTC platební síť,” uvedla firma na svém webu.

Mohlo by vás zajímat: Studie od FEDu – Bitcoin není digitální zlato… zatím!

Jak to funguje?

Na začátku transakce vždy dostanete vygenerovanou adresu, na kterou převedete svoje BTC. Platba se provede v podstatě za pár minut, nemusí se tak čekat na zbytečně dlouhé převádění peněz z banky do banky. Přijaté BTC jsou realitní kanceláří přepočítány na aktuální hodnotu ve fiat měně a zaslány na bezpečný depozitní účet, kde jsou v úschově až do doby, kdy realitní transakce dojde do zdárného konce.

Závěr

Není to ovšem jediná realitní kancelář, která přijímá kryptoměny. Jako první v ČR začala tyto digitální měny akceptovat k platbě provizí společnost HOME Hunters, a to již v roce 2017. Nicméně nemohli jste kryptoměnami zaplatit celou nemovitost, zatímco u RE/MAX Delux můžete celou koupi jimi uhradit.

Co číst dál?

ReFork podepsal listingovou smlouvu s burzou LATOKEN

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno