Studie od FEDu – Bitcoin není digitální zlato… zatím!

0
FED John Powell holding Bitcoin bad USA senate hearing

O tom, že Bitcoin je digitální zlato, se už napsaly celé knihy. Na první pohled můžeme jen těžko napadnout toto tvrzení. Bitcoin má teoreticky všechny vlastnosti tohoto drahého kovu. Je decentralizovaný, vzácný, jen tak lehce ho nikdo nevyrobí, není kontrolovaný centrální autoritou, jeho hodnota je globálně akceptována, je zaměnitelný (tedy 1 BTC = 1 BTC).

Díky těmto vlastnostem by se z Bitcoinu po čase mělo stát další zlato. Podle pobočky FEDu v Kansas City tam však ještě ani zdaleka není. Ve studiu publikované 15. dubna, kterou kryptoměnová komunita více méně ignorovala, je to jasně doloženo.

Bitcoin není bezpečný přístav

Banka prohlásila, že Bitcoin se chová spíše jako rizikové aktivum a rozhodně nejde o bezpečný přístav pro investory. Navíc v obdobích ekonomické recese koreloval s akciovými indexy jako S&P 500, a to pořádně. Index korelace dosáhl 5 %. Bezpečné přístavy jako zlato přitom mají negativní korelaci.

Zajímavost: Blockchain prý přišel s Bitcoinem? OMYL! Psali o něm už v roce 1995!

Halving by to mohl změnit

Je však vhodné poznamenat, že Bitcoin pouze nedávno oslavil své jedenácté narozeniny a očekávat od něj, že se bude chovat jako tisíciletími ověřené zlato, je bláznovství. Ještě neměl dostatek času rozvinout svůj potenciál, ale už nyní v některých zemích třetího světa úspěšně nahrazuje lokální fiat peníze.

Inflace Bitcoinu se po halvingu (který se uskuteční přibližně 12. května 2020) vyrovná s inflací zlata nebo inflací velkých měn, jakými jsou euro, americký dolar či japonský jen. Mnoho odborníků tvrdí, že příliš vysoká inflace Bitcoinu v posledních letech zabraňuje, aby se stal bezpečným přístavem pro investory.

Věříte, že z Bitcoinu se po čase stane bezpečný přístav pro investory?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Tento týden bude pro Bitcoin klíčový. Podívejte se na tento přehled fundamentů, které nejvíce ovlivňují jeho cenu: 5 fundamentů, které tento týden nejvíce ovlivní cenu Bitcoinu

5 fundamentů, které tento týden nejvíce ovlivní cenu Bitcoinu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno