Analýza drahých kovů – Stříbro se chystá na průraz, zatímco zlato váhá

0
zlato

Tak máme tři týdny od poslední analýzy na trhy se zlatem a stříbrem. Zlato tehdy docela znatelně zaváhalo a to i přesto, že tam byl náběh na další menší rally. Co se týče stříbra, tak kurz se blížil k dlouhodobé rezistenční trendovce, takže to očekávání bylo veliké.

Nicméně se dalo spíše očekávat, že dojde k zamítnutí a až v závislosti na síle toho zamítnutí uvidíme, zda se pak povede breakout. Nám se právě v grafu v konotaci na to už něco rýsuje a řekl bych, že to zatím vypadá pro trh se stříbrem spíše slibně. Breakout to sice ještě není, ale vzhledem k price action bych řekl, že se na něj trh pomalu chystá.

Aktuální situace na 1D TF trhu se stříbrem (CFD)

Abych to upřesnil, tak na trhu se stříbrem vlastně ani tak úplně k zamítnutí nedošlo, protože to oslabení začalo mnohem dříve – k dotyku ani nedošlo. Každopádně ze samotného poklesu se rýsuje bullish pattern falling wedge, což je pro nás příznivým avizem.

Pokud dojde k breakoutu, tak se brzy pravděpodobně dočkáme o pokusu o průraz S/R hladiny 18,485 USD a zároveň té rezistenční přímky (žlutá čerchovaná). A podstatný je právě průraz té trendovky, protože je to jakýsi nosný pilíř pro tu downtrendovou strukturu.

Když dojde k jejímu narušení, tak je tu obrovská šance na to, že se na trhu se stříbrem schyluje k bull trendu. A ten potenciál v bull runu má stříbro vskutku ohromný. Pozor ale na fakeouty, protože těch v minulosti proběhlo několik.

Po průrazu skrze trendovku to chce i pár dalších technických potvrzení. Jinak má samotný kurz v rámci patternu ještě dost místa na pohyb. Tudíž ještě k poklesu dojít může, ale nemělo by to být níž jak pod support v levelu 16,733 USD.

Indikátory

Z pohledu indikátoru RSI se trh dostatečně pročistil na to, aby mohl zase zkusit expandovat. Co se týče MACD, tak tady je samozřejmě ještě negativní momentum zadefinováno.

Aktuální situace na 1D TF spotovéhu trhu zlata

Když přejdeme teď ke zlatu, tak tady máme učebnicový stranový pohyb v rámci konsolidačního kanálu. Ten by šel i klidně označit jako obchodní pásmo. Každopádně zlato evidentně docela dost váhá a samotný průraz z tohoto obchodního pásma bude mít značnou váhu.

Pokud se povede nakupujícím cenu pushnout nad horní hranu řečeného pásma, tak to lze brát jako snahu o popostrčení ceny k ATH hladině historického maxima na 1 903 USD. Trh se zlatem je už strašně blízko k tomu, aby byl v potvrzeném bull runu, ale k tomu je potřeba udělat ještě ten jeden krok v podobě průrazu již zmiňované ATH hladiny.

Teď v podstatě stačí jen sledovat zaznačenou konsolidaci a počkat si na breakout, či v horším případě breakdown. Osobně bych se ale přiklonil k tomu, že spíše dojde k průrazu skrze horní hranu a to i přes to velké zaváhání a nevyužití průrazu z původního trianglu.

Indikátory

Pohyb křivky RSI jen reflektuje ten stranový pohyb kurzu. Není tu tedy žádná anomálie a situace je vlastně dost neutrální. Na MACD máme čerstvě po bullish crossu, ale to samo o sobě nestačí. Potřebujeme ještě proražení z konsolidačního kanálu.

Závěr

Na trzích se zlatem a stříbrem to vypadá moc slibně, a pokud se povede i pár technických průrazů, tak z toho musí vzejít silný bull run. Technicky vzato zlato už v bull trendu nějakou dobu je, ale po průrazu té ATH hladiny z roku 2011 bych očekával ještě větší akceleraci expanze ceny.

Stříbro na tom po technické stránce není tak dobře, protože ta bear struktura tam prostě je. Nicméně jestli se povede konečně překonat tu dlouhodobou rezistenční trendovku, tak se situace může zcela překlopit k lepšímu.

Autor: Jaroslav Jarolím

Co číst dále?

Tisknutí peněz akceleruje – Komerční banky si od ECB vypůjčily na 1,31 bilionu EUR


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno