Stříbro je populární volba v této krizi – Uvidíme ho ještě pod 10 $/oz?

0
Analýza zlata a stříbra – Trh se stříbrem je už blízko ke změně trendu

Vzácné kovy jsou od vypuknutí pandemie koronaviru žádaným artiklem. E-shopy jsou vyprodány a cena těchto kovů roste, zatímco ve světě začíná zuřit nová ekonomická krize. Lidé po celém světě si tak chtějí ochránit své úspory před inflací a propadem cen akcií.

Stříbro je v posledních letech stále populárnější volbou. Jak to vypadá s jeho cenou a jaké jsou vyhlídky do budoucna? Vyplatí se koupit stříbro, zlato, nebo nedejbože digitální zlato Bitcoin? Na to jsme se zeptali našeho analytika Jakuba.

Obsah článku:

  • Půjde ještě stříbro pod 10 $?
  • Co na to cena fyzického stříbra?
  • Bude tedy možné nakoupit unci fyzického stříbra pod 10 $?
  • Co na to zlato a Bitcoin?

Může vás zajímat: Opakuje se rok 1933? Vlády mohou zakázat držení zlata a vnutit nám slábnoucí euro

Půjde ještě stříbro pod 10 $?

Já na začátku analýzy použiji graf Excava, který porovnává nynější graf stříbra s grafem Bitcoinu z let 2017 – 2019. Stříbro se chová dost podobně. Nejdříve mělo extrémní růst v letech po krizi. Pak znovu extrémní propad a nyní se pohybuje v jakémsi trianglu. Podobně to měl i Bitcoin. Všichni si pamatujeme silný růst z roku 2017 a pak silný pokles v roce 2018. Nakonec Bitcoin začal rovněž formovat triangl, kde spodek trianglu byla hranice 6 000 USD. Nakonec přišla ještě finální kapitulace na 3 000 $.

Stříbro je populární volba v této krizi - Uvidíme ho ještě pod 10 $/oz?

Excavo si myslí, že to bude stejné i se stříbrem a že za to bude moci druhá vlna COVID-19. Samozřejmě stříbro a zlato se berou jako hedge proti systému. Viděli jsme ale i letos v březnu, že během krize likvidity klesalo úplně všechno. Kryptoměny, drahé kovy, indexy, akcie. Excavo si tedy myslí, že právě druhá vlna bude fází kapitulace stříbra.

Jako silný support označil hodnotu 8 $.

Přečtěte si naši analýzu: Stříbro vs. zlato – Který vzácný kov se vyplatí nakoupit v této krizi?

Co na to cena fyzického stříbra?

Když se přesuneme do minulosti a konkrétně do března 2020, po prudkém propadu stříbra chtělo mnoho lidí nakupovat stříbro ve velkém. Avšak cena fyzické mince či cihlička byla mnohem vyšší než cena na burze. Už dlouhodobě je zřejmé, že cena papírového stříbra nemá mnoho společného s cenou fyzického stříbra. Když si odmyslíme různé marže a náklady, je rozdíl v ceně stejně propastný. Není to tak jen u 1 unce, ale dokonce i u 1 kg cihličky. Rovněž je cena stříbra o dost vyšší než cena na burze.

Bude tedy možné nakoupit unci fyzického stříbra pod 10 $?

Můj osobní názor je, že to nebude možné a že fyzické mince i cihličky si cenu udrží. Samozřejmě mohou poklesnout, ale silně pochybuji, že bychom je dokázali nakoupit pod 10 USD. Cena papírového stříbra tedy klidně může jít na nové low, ale nemusí to mít takový efekt i u ceny fyzického stříbra.

Samozřejmě, na to, abychom šli na nové low, potřebujeme nějakou zásadní zprávu. Cena stříbra je již dlouhá léta podhodnocena a manipulovaná. Pokud přijde druhá vlna výprodejů, stříbro se může podívat na nové low, ale cena fyzického stříbra tak nízko nepůjde.

Co na to zlato a Bitcoin?

Zlato se momentálně snaží atakovat hranici 1 800 $, která bude pro něj podle mého názoru finální. Stejně Bitcoin má problém překonat hranici 10 000 $. Zlato i Bitcoin se momentálně trápí a nedokáží překonat klíčové rezistence. Bude to jejich vrchol?

Bohatí na každé krizi ještě více bohatnou, zatímco my, obyčejní lidé, máme po ní zdecimované úspory a jsme ještě chudší. Jak přesně funguje mechanismus, který zajišťuje tento přesun hodnoty? Na to jsme se pokusili odpovědět v naší nové sérii. V první části vysvětlujeme, jak vlastně centrální banky v době krize „zachraňují” ekonomiky a jaké katastrofální následky to pro nás má:


Mé jméno je Jakub Kralovanský a s Trading11 vám nabízíme společné členství – Trader2.0 + Trading11! Viz ZDE

Kromě placeného obsahu na Trading11 máte v ceně i mé členství Trader2.0, ve kterém se nově nachází: Predikce na kryptoměny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince se zápalnou šňůrou, 100K Challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a můj osobní přístup.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno