Technická ANALÝZA S&P 500 a Nasdaq – Zase překvapivě stoupáme. Jak je to možné?

0
Technická ANALÝZA S&P 500 a Nasdaq – Zase překvapivě stoupáme. Jak je to možné?

Od poslední analýzy na akciové trhy uběhlo přes pět dní a musím tedy říci, že jsem docela zaskočený aktuálním růstem kurzů. Vyvozuji z toho, že investoři asi opravdu věří, že vládní stimuly ekonomiky krizi zažehnou, tudíž se nebojí nakupovat. Přijde mi prostě, že stoupající kurzy jsou pouze emotivní záležitost a vůbec nereflektují makro data, která jsou někdy dost děsivá. Samozřejmě je i otázkou, jak moc to tlačí nahoru Fed skrze kvantitativní uvolňování, ale to bych se musel dostat k Bloomberg terminálu, abych získal čerstvá data. Volně dostupná data jsou totiž stará již několik dní.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

analýza S&P 500

U trhu s futures na index S&P 500 jsem počítal s tím, že je validní reverzní pattern Head & shoulders. Dokonce došlo i k průrazu neckline patternu, ale jednalo se o falešný breakdown. Trh se shortařema pěkně vymetl, protože takovou pumpu za posledních 24 hodin čekal málokdo a vlastně je to největší posílení za předešlých třicet dní. High z 10. května kurz překonal a s největší pravděpodobností atakujeme i high z konce dubna. Nedivil bych se, kdyby cena pokořila i tento vrchol.

Každopádně, jak jsem říkal, H&S je definitivně pasé a osobně si myslím, že je to docela škoda, protože se s tím dalo po technické stránce počítat do budoucna. Pohyb ceny dokonce vytvořil i konsolidační kanál, ze kterého se asi povedl breakout. Nic prostě nenasvědčuje tomu, že by se index měl sesypat. Bull volume dokonce mírně vzrostlo a čichám tu docela silný hype, jenž možná do konce týdne vydrží.

Indikátory

Křivka RSI právě teď atakuje hraničních 70 bodů a je dost zásadní, jestli se povede křivce dostat hluboko do překoupených hodnot či nikoliv. Pokud ano, je to dost bullish. Co se týče MACD, zde je samozřejmě momentum pozitivní, ale nejzajímavější je to, že pohyb křivky indikátoru nakreslil bullish pattern falling wedge. Uvidíme, zda to bude mít na další vývoj trhu vliv.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Na trhu s futures indexu Nasdaq už chybí velmi málo k tomu, aby bylo pokořeno lokální high. Na tomto trhu byl scénář s H&S už dávno vyloučený, takže tady nemám nad čím tolik brečet. Kurz na okamžik propadl pod support 8 933 bodů, ale pak se hned vrátil zpátky nad. Ovšem faktem je, že struktura pohybu kurzu za více než třicet dní nápadně připomíná bearish pattern rising wedge.

Pattern je docela mohutný a pro trh by díky tomu měl mít váhu. Hlavně značí to, že volatilita postupně ustupuje a růst kurzu již nebude tak jistý. Nakonec si budeme muset počkat na breakout/breakdown, což pravděpodobně zadefinuje směr pohybu kurzu na několik týdnů.

Indikátory

Co se týče indikátorů, křivka se neúprosně blíží k hraniční úrovni a reakce křivky na dotyk s touto úrovní nám mnoho napoví. Za ty čtyři týdny těch zamítnutí na 70 bodech bylo tolik, že případný průraz by měl na trh určitě vliv. Indikátor MACD hlásí silné pozitivní momentum, což každý z vás vidí vlastně sám.

Závěr

Osobně si myslím, že ten střednědobý stoupající trend stojí na velmi vratkých základech. Skoro jako by všichni investoři věřili, že to nakonec dopadne dobře a vše se vrátí do starých kolejí. Přitom další a další makro data ukazují, že by všichni ten svůj kapitál spíše měli schovat do matrace. Zdá se mi to poněkud emotivní bez dobrého fundamentu. Co tak očkem sleduji různé analytiky, většina z nich počítá s tím, že to nakonec zkolabuje. Ale zatím je to pořád v nedohlednu. 

Co číst dále?

Jsou negativní úrokové sazby dobrý nápad? Zavede Fed tento experiment v USA?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kryptotrzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno