CEO společnosti eToro předpovídá do tří týdnů kolaps akciového trhu – Bude Bitcoin bezpečným útočištěm?

0
CEO společnosti eToro předpovídá do tří týdnů kolaps akciového trhu - Bude Bitcoin bezpečným útočištěm?

Yoni Assia, zakladatel a CEO společnosti eToro, přišel se zajímavou informací. Podle něj může kryptoměny v nadcházejících týdnech čekat velký test, kdy by se jejich vývoj mohl oddělit od akciového trhu.

Generální ředitel jedné významnější obchodní platformy varoval, že nový crash akciového trhu přijde za méně než měsíc a investoři by se měli mít na pozoru. V sérii tweetů z dnešního dne Yoni Assia předpověděl, že k tomuto propadu dojde již během příštích tří týdnů.

Kupující, dejte si pozor

Assia tvrdí, že nedávný růst akcií byl pouze spekulativní povahy a dodal, že korekce je nyní na spadnutí.

“Očekávám, že během příštích 3 týdnů dojde na akciových trzích k propadu. Nakupující, dávejte si pozor – CAVEAT EMPTOR.”

Naráží tak na právní zásady starověkého Říma, kde výraz caveat emptor znamenal, že si má kupec dávat pozor.

Toto varování přichází po týdnech neobvyklého růstu akciového trhu, který přišel navzdory probíhajícím opatřením proti koronaviru a masovým protestům, které po smrti George Floyda, zachvátily celé Spojené státy. Zároveň se Bitcoin (BTC) stále více odděluje od pohybů makro trhu a poskytuje bezpečné úložiště všem, kteří se chtějí ochránit před vysokým rizikem pádu akciových trhů. Slušný posun v myšlení, co říkáte?

S&P 500 index narostl v květnu o 400 bodů a nyní se pohybuje kolem hodnoty 3 200 bodů, což je o 200 bodů níže, než tomu bylo na začátku března. V době největšího poklesu se index zastavil až na 2 232 bodech.

No a jak je na tom Bitcoin? Ten se mezitím stal nejvýkonnějším makro aktivem druhého čtvrtletí se ziskem více než 50 %.

BTC vs SP500
Zdroj: skew.com

Spekulace nabírají na obrátkách

Zastánci kryptoměn očekávají propad akciového trhu již delší dobu a tvrdí, že státní zásahy ve formě zpětných odkupů vytvářejí na trhu umělou konkurenci. Tyto zásahy navíc nabírají poslední dobou na síle, přičemž Evropská centrální banka se chystá (dle svého nejnovějšího oznámení) zdvojnásobit objem svých stimulačních plánů.

Zajímá vás, dokdy budou centrální banky nafukovat ekonomiku? A co se stane, až s tím přestanou?

Assia mezitím doplnil své prohlášení, že se nejednalo o žádnou finanční investorskou radu:

“Abych to uvedl na pravou míru, věřím, že přijde korekce, protože se zdá, že tato rallye na akciových trzích je podporována spekulacemi retailových investorů […] a historicky tyto rallye končí korekcí.”

“Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že nové peníze se tisknou v bezprecedentním množství a úrokové sazby jsou nulové.”

Co číst dále?

Analýza indexů Nasdaq, S&P 500 – Nasdaq na novém historickém maximu, hrozí velká finanční bublina?

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno