Nejnovější údaje z Google trends mluví jasně – Popularita Bitcoinu roste! Je bull-run blízko?!

0
google trends

Bitcoin před pár dny překonal psychologickou hranici 10 000 dolarů. Následoval mírný propad o pár procent, ale aktuálně v době psaní článku Bitcoin vystřelil až na 10 300 dolarů. O tom, že je tato hranice psychologická, hovoří i fakt, že vyhledávání slova “Bitcoin” poslední dny významně stouplo! Může to značit příliv nových investorů na trh a tím pádem i další růst BTC.

Psychologická hranice

Existuje několik verzí, proč Bitcoin roste a na své cestě už překonal 10 000 dolarů. Někteří analytici se domnívají, že cena kryptoměn vzrostla kvůli obavám souvisejících s vlivem koronaviru na podniky po celém světě. To by mohlo vést k tomu, že investoři nalévají peníze do BTC.

Mohlo by vás zajímat: Proč je Bitcoin lepší volba než zlato? Toto jsou hlavní důvody!

Jiní naopak tvrdí, že to nebylo nic jiného než klasické FOMO, které vyvíjí nákupní tlak na obchodníky kvůli blížícímu se halvingu BTC v květnu 2020. Tato událost bude redukovat odměny za vytěžený blok BTC z 12,5 BTC na 6,25 BTC, což způsobí další deflaci a tedy logicky růst hodnoty.

V době psaní tohoto článku je Bitcoin zpět nad hranicí 10 000 dolarů. Jeho růst zastavila až úroveň 103 00 dolarů, přičemž aktuálně se obchoduje přibližně za cca 10 200 dolarů.

Zájem o Bitcoin roste

Překonání této psychologické hranice má vliv i na veřejnost. Právě takovéto hranice vzbuzují v laické veřejnosti zájem. Jinak tomu nebylo ani nyní. Podle Google Trends, stouplo vyhledávání slova Bitcoin za poslední dny až o 33 %. To by mohlo značit příliv nových investorech do trhu s kryptoměnami.

Nenechte si ujít náš další zajímavý článek: Statistika Bitcoin peněženek: Jaký je jejich počet, kolik z nich vlastní whales a kolik BTC obsahují

Je třeba zdůraznit, že v roce 2017 se ve studii, kterou provedla marketingová agentura SEMrush, zjistilo, že cena BTC měla až 91% korelaci s objemem vyhledávání slov souvisejících s kryptoměnami.

Tip redakce: Tento klíčový faktor bude důležitý pro dosažení ceny 100k USD za BTC! Dočkáme se?

Ve studii byla použita databáze 120 milionů klíčových slov týkajících se Bitcoinu. Ukázalo se, že cena BTC většinou rostla a klesala spolu s intenzitou vyhledávání slov jako Bitcoin, cena BTC a podobně.

Co číst dále?

TOP 5 mining zařízení pro rok 2020 – Těžte BTC efektivně

Zdroj:
cryptoglobe.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno