Obchodování je pouze o jednom – Fibonacci Extension – Deník 5. týden

0
fibonacci retracement Bitcoin

V našem „Fibonacci týdnu“ pokračujeme i nadále. Stále je totiž mnoho věcí, které se můžeme o tomto indikátoru naučit (a o mnoha dalších, které jsou s ním spojené). Právě proto se dnes budeme učit o indikátoru zvaném „Fibonacci Extension“. Ještě jste o něm neslyšeli? To vůbec nevadí, protože tento článek vám vysvětlí úplné základy k obchodování tohoto indikátoru.

Co je Fibonacci Extension?

Opět tu máme indikátor, který je založen na Fibonacciho posloupnosti a poměrech a funguje výborně zejména díky tržní psychologii. Fibonacci Extension však slouží k určení, kdy z trhu vystoupit. Dalo by se říci, že jde zčásti také o „opak“ Fibonacci retracementu (berte to však s velkým odstupem), protože ten nám většinou poukazuje na to, kdy máme do trhu vstoupit. Stejně je však nutno podotknout, že spolu fungují tyto dva indikátory opravdu velmi přesvědčivě.

Podobně jako Fibonacci Retracement, i Fibonacci Extension má několik hlavních hladin. Mezi ty nejzákladnější a nejpodstatnější patří 50 %, 61,8 %, ale i 100 % a 123,8 %. Samozřejmě, že jich je více, avšak právě tyto čtyři jsou z psychologického hlediska pravděpodobně ty nejpodstatnější. Trh se u nich nejčastěji otáčí a reaguje na ně.

Jak zakreslit Fibonacci Extension na grafu?

Na graf se zakresluje následovně. Podobně jako v případě Fibonacciho retracementu začínáme označením dna (1. klik). Následně označíme úplný vrchol (opět stejně jako v případě Fibonacciho retracementu – 2.klik). No a pak přijde ten třetí a nejpodstatnější „klik“. Ten dáte na úroveň, na níž nastal odraz ceny směrem nahoru.

Nad svíčkovým grafem se vám následně objeví Fibonacci extension levely (50 %, 61,8 % atd.), a to je přesně to, co chcete. Hodně z těchto levelů vám totiž naznačí, kdy byste měli vystoupit z vaší long pozice. Jakub rovněž zdůrazňuje, že Fibonacci extension fungují výborně ve spojení s Elliott Waves, o kterých se budeme učit již brzy. Rovněž velmi pěkně mají fungovat ve spojení se supporty a rezistencemi, avšak FIB Extension může být v mnoha případech důležitější indikátor.

Využití Fibonacci Extension pri ATL

Velmi zajímavé je využívat Fibonacci Extension při ATL (All time low). Několik altcoinů se v takových hodnotách nachází zejména vůči Bitcoinu i aktuálně, a proto pozorně poslouchejte.

Cena altcoinu výrazně klesá dolů a dostává se na hodnoty, kde ještě nikdy nebyla. To znamená, že žádné supporty a rezistence nedokážete určit. A právě tehdy můžete použít Fibonacci Extension (při downtrendu jako indikátor na short a následně otočení trendu).

Pokud chcete dostávat kvalitní analýzy od profesionálních traderů, doporučuji sledovat stránku trading11.com, kde najdete skvělé a zejména aktuální analýzy každý jeden den.

Ptáte se jak? Přesně naopak, jak tomu bylo u longu. Čili v tomto případě si označíte prvním klikem vrchol, kde končil růst a začalo se klesat. Pak si označíte nejnižší bod, který klesání dosáhlo (pak přišel opět menší růst). A následně označíte hladinu, na níž se graf začal opět otáčet zpět dolů. Pod grafem se vám tak zase zobrazí Fibonacci Extension levely, které v daném případě mohou sloužit jako případné body odrazu a otočení trendu směrem nahoru.

Závěr

Doufám, že i tento článek vás opět posunul dále na naší společné cestě k „profesionálnímu tradingu“. K tomu nám však chybí ještě hodně. Mnoho indikátorů, mnoho desítek (stovek až tisíců) hodin strávených za grafy kreslením indikátorů, které jsme se dosud naučili. A dnes jsme k nim připojili indikátor Fibonacci Extension, který je ideálním doplňkem k indikátoru Fibonacci Retracement. No a zítra, zítra si ještě jednou řekneme o Fibonacciho posloupnosti a důležitosti i pro svět obchodníků a traderů, ale i pár zajímavých psychologických typů pro každého, kdo chce tento indikátor používat.

Co číst dál?

Důvody, proč půjde Bitcoin ještě níž – Fibonacci Retracement – Zkouška 5. týden

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek F.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno