Seriály zadarmo jsou již minulostí – Kde se dívat na seriály po blokaci nelegálních streamovacích webů?

0
televize

Na začátku listopadu nelegální streamovací servery po žalobě od hollywoodských studií, Netflixu a Amazonu ukončily svůj provoz. Seriály zadarmo jsou již teda minulostí. Kde se tedy dívat na ten váš oblíbený? Ne všechny portály ukončily svoji činnost.

Konec stránky topserialy.to

Na mnoho seriálových a filmových fanoušků z České republiky čekalo nepříjemné překvapení. Známá webová stránka topserialy.to ukončila svůj provoz k prvnímu dni měsíce listopad. Přes půl milionu Čechů a Slováků každodenně sledovalo oblíbené tituly zadarmo za pomocí nelegální streamovací služby.

Mohlo by vás zajímat: [Gaming] PlayStation 5 bude na vývoj her snadný – Bude vycházet více her na tuto konzoli?

Vypnutí serverů se seriály

Služby verystream, openload, streamango a rapidvideo ukončily svůj provoz. Služby přestaly servery poskytovat po uzavření podmínek dohody s koalicí významných hollywoodských studií, Netflixu, Amazonu a dalších obsahových společností.

V tiskové zprávě se uvádí, že se o vypnutí Openload a Streamanga serverů snažila několik měsíců. Vše vyvrcholilo podáním žaloby v Německu. Provozovatelé museli ukončit provoz serverů a zaplatí odškodné ve velké výši.

Kde se tedy dívat na seriály?

Například HBO GO, které lze pořídit buď samostatně, nebo v balíčku s klasickou IP televizí. Kdy nově již není potřeba registrace u některého televizního poskytovatele, HBO GO si můžete objednat jako zcela samostatnou internetovou službu.

Další kvalitní služba je Netflix. Streamovací služba je dostupná i u nás a i když je nabídka titulů oproti Americe značně omezená, nabízí i tak velké množství filmů i seriálů. 

Nebo Amazon Prime. Amazon není jen největší eshop na světě, dlouhodobě se snaží prosadit i v jiných oblastech a masivně investuje i do médií. V rámci prémiového členství Prime nabízí jak předplatné hudby, tak i videoslužbu Prime video. Nejvýraznějším počinem bylo uvedení vlastního seriálu The Grand Tour či American Gods.

Nelegální cesta tu však stále je

I když byly servery zrušeny existuje jich tu pár, které stále fungují. I v České republice a na Slovensku najdeme pár stránek, které nabízí seriály zdarma. Konkrétně se jedná například  o sledujserialy.to nebo najserialy.to. Ovšem i když se stránky píší o tom, že jejich nebudou končit, je jen otázka času, kdy dojde k zablokování dalších a dalších serverů se streamy.

Závěr

Spoustu diváků zákaz určitě nesneslo nejlépe, ale na druhou stranu je potřeba se podívat na věc ze strany tvůrců seriálu. Vše je to stojí opravdu velké části a když je shlédnete na nějake z nelegálních stránek, nevrátí se jim za jejich práci nic. Proto je lepší obětovat pár korun za měsíční předplatné, kde máte seriály pohromadě v dobré kvalitě a zároveň podpoříte autory.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno