Top 5 seriálů na Netflix, které stojí za zhlédnutí

0
netflix top5 najlepsi serial

Určitě má spousta z vás občas chuť se na něco podívat, buď na nějaký film, nebo třeba seriál, a nevíte, co by vás mohlo bavit. Proto jsem vybral top 5 seriálů z Netflix, které by vás mohly zajímat. Chápu, že se asi každému do vkusu netrefím, ale třeba někomu pomůžu najít zábavu na pár hodin.

House of Cards

První seriál můžete znát také pod názvem Dům z karet. Dokonce jsem jej zahlédl na některém českém TV kanálu. A o čem že to vlastně je? Sledujeme politika Franka Underwooda a jeho neúprosnou cestu z pozice kongresmana přes post viceprezidenta až po nejvyšší pozice v americké politice. Oporou mu je jeho manželka Claire, společně odrovnávají oponenty, asistenty, novináře či lobbisty. V hlavní roli úřaduje Kevin Spacey, jeho manželku hraje úžasná Robin Wright.

Stranger Things

Druhý seriál je zároveň mým oblíbeným. Pokud vás baví sci-fi příběhy s pořádnou dávkou napětí, tak tento seriál určitě zkoukněte. A o čem příběh je? V městečku, kde každý zná každého, dojde k několika zvláštním událostem. Jejich výsledkem je zmizení místního školáka, který nedorazil domů. Do té doby klidná komunita se brzy musí vyrovnat s věcmi, které odporují zdravému rozumu. Ve hře je vládní spiknutí, nadpřirozené síly a snaha zakrýt chyby, které mohou končit tragédií. Přesto je tu několik lidí, kteří tuší, co se ve skutečnosti děje a hodlají s tím vším něco dělat.

Mohlo by vás zajímat: [Herní novinky] – Karetní hra Cyberpunk 2077, Hitman 3, FIFA 20 a spoustu dalšího

Narcos

Třetí seriál myslím nemusím moc představovat. Fantastický Wagner Moura ve své životní roli Pabla. No, kdybyste nevěděli. Pablo Escobar patřil v 80. letech 20. století k největším, nejobávanějším a nejbrutálnějším zločincům na světě, ovládal celou Kolumbii a většinovou část amerického trhu s kokainem, vydělával desítky milionů dolarů denně a dodnes nemá s ohledem na rozsah důsledků jeho činnosti v dějinách konkurenci. Dokumentárně-dramatický seriál Narcos od televizní stanice Netflix precizně a chirurgicky přesně vypovídá o vzestupu a pádu bezprecedentního kokainového impéria a jeho vůdce, Pabla Escobara, jehož mnozí považují za nejvýraznější a nejbezohlednější zločinnou postavu poválečných dějin.

Orange is the New Black

U seriálů spojených se zločinem zůstaneme. Oproti Narcos se však jedná o komedii s velkou dávkou černého humoru. Seriál je založený na námětu z knihy Piper Kermanové, kde popisuje své zážitky z ženské věznice. Piper Chapmanová je zákona dbalá žena, ale nebylo tomu tak vždy. Nyní je usvědčena z pašování drog svojí bývalé přítelkyni a odsouzena k roku a půl za mřížemi, kde zjistí, jak velký dopad na skutečný život může pobyt ve vězení mít.

Crown

Poslední seriál v mém top je z britské historie, konkrétně za vlády Alžběty II. Nejdražší film, který na Netflix najdete, opravdu stojí za to. Dobové prvky jsou zde vytvořeny kvalitně. Alžběta II., nejdéle vládnoucí britská panovnice, zažila několikeré premiéry, krušné časy, krizi, ale i velká propouštění. Přes to všechno ale na britském trůně vytrvala a nepodlehla. Právě v tomto historicky životopisně mapujícím seriálu jsou vylíčeny nejenom její začátky jakožto mladičké nezkušené panovnice, ale také zákulisní politické machinace, intriky, ale i těžká rozhodnutí, jež musela až do dnešních dnů učinit. Rozhodnutí, jež dopomohla Velké Británii být tím, čím je dnes.

Závěr

V tomto top jsem čerpal z vlastních zkušeností se seriály a zároveň s ostatními lidmi na internetu. Doufám, že jsem se někomu trefil do noty a našel tak pro něj seriál, který ho zabaví na několik dní.

Co číst dál?

[VIDEO] Franky Zapata na flyboardu: Takto vypadá budoucnost létání!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno