[TÉMA] Čínská společnost Xiaomi dobývá svět. Vlastníte některý z jejich produktů? Pojďme si některé z nich představit.

0
Xiaomi

Není to ještě ani 10 let, co je tady s námi čínská společnosti Xiaomi a už pravidelně obsazuje přední příčky v technologických novinkách. Jejich výrobky jsou jedny z nejlepších v poměru výkon a cena tento trend si plánují udržet i do budoucna. Podívejme se na spektrum produktů a služeb Xiaomi. Možná ani netušíte, co všechno tato společnost vyrábí.

Od prvního smartphonu v roce 2011 až po současnost…

16. srpna to všechno začalo! Xiaomi, coby pro svět neznámá společnost, vyšla na trh se svým prvním smartphonem s Androidem a uživatelským rozhraním MIUI. Na vývoji se podíleli bývalí zaměstnanci Microsoftu a Motoroly. Další model Mi2 zaznamenal velký úspěch. Prodalo se jich 10 milionů kusů a do dnešních dnů Xiaomi prodalo stovky milionů zařízení. Společnost má dnes přes 3000 zaměstnanců a hodnota společnosti se odhaduje na více než 45 miliard dolarů.

Smartphonem to začalo, ale rozhodně neskončilo…

Za dobu své existence začal Xiaomi vyrábět nesčetné množství produktů především do domácností. Kromě smartphonů, tabletů či routerů vyrábí dnes Xiaomi mnoho dalších produktů. Každý jejich produkt má stylový design, kvalitní provedení a oproti konkurenci velmi zajímavou cenu. Můžeme zmínit několik zajímavých produktů, o kterých jste možná ani netušili, že je společnost Xiaomi vyrábí. Jsou to:

Mi Electric Scooter Pro – mezi první zajímavé výrobky musíme samozřejmě zařadit především oblíbené koloběžky. Těch je dnes jako hub po dešti. Výrobců je stále více, no Xiaomi má stylový design a vysokou životnost baterií. Na jedno nabití má tento scooter dojezd až 45 km. Nabízí tři rychlostní režimy, odolnost vůči vysokým i ultra nízkým teplotám, dvojitou ochranu proti přebití a dvojitou ochranu životnosti baterie. Osm a půl palcové pneumatiky jsou samozřejmostí. Určen je však především na cesty.

xiaomi_scooter

Mi Smart Band 4 – fitness náramek, jehož třetí verze náramku se stala na Slovensku třetím nejprodávanějším náramkem vůbec (!). Čtvrtá verze nabízí již plnobarevný AMOLED displej, který je opět dotykový stejně, jak tomu bylo i u verze Mi Band 3. Životnost na jedno nabití  udává výrobce Xiaomi 20 dní, ale uživatelé recenzují až 30 dní, což je mimořádně dobrý výsledek. Většinou je reálný údaj zkreslený oproti těm tabulkovým. Xiaomi je výjimka. Náramek nabízí 24hodinový monitoring srdečního tepu a spánku, krokoměr, různé nastavení aktivit jako běh nebo cvičení, předpověď počasí, stopky nebo třeba budík pomocí vibrací.

Xiaomi_vacuum_cleaner

Mi Handheld Vacuum Cleaner – vysavač od Xiaomi? Samozřejmě i takové produkty tato společnost vyrábí. Tento velmi výkonný frajer je absolutně jednoduchý na použití i čištění. Baterie na jedno nabití vydrží 160 m2 vysávání při normálním módu. Nabízí i Turbo mód, kdy dokáže vysát i velmi obtížně přístupná místa a povrchy. 5 filtrů se stará o čistotu vyfukovaného vzduchu, díky čemuž eliminuje až 99,9% alergenů. Ideální je také na vysávání interiéru auta.

Xiaomi, [TÉMA] Čínska spoločnosť Xiaomi dobíja svet. Vlastníte niektorý z ich produktov? Pozrime sa niektoré.

Mi Electric Toothbrush – elektrický zubní kartáček, který dá i schopnějším konkurentům na frak. Tato zubní kartáček má především vysoce efektivní sonický motor založený na magnetické levitaci. Díky tomuto faktu je životnost motoru obrovská. Design je takový Xiaomi standard, kde si nelze nevšimnout podobnosti s produkty Apple. Má vysokou živnotnost a odolnost vůči korozi, přestože hlava kartáčku je kovová. Dobíjí se v pěkné dobíjecí stanici.

04_Xiaomi_Tooth_brush

Závěr

Podobně by se dalo pokračovat i s dalšími produkty, kterých má Xiaomi v rukávu opravdu velké množství. Jedná se o relativně mladou a dynamicky se rozvíjející společnost, která by již zanedlouho mohla poskytovat kompletní portfolio elektroniky vhodné k výbavě domu nebo bytu. Tak, jak si lidé dnes zařizují IKEA nábytkem celé místnosti, tak by mohla společnost Xiaomi zastřešit v budoucnu elektronickou část vybavení. 🙂

Co číst dále?

Začíná RoboRace, závody autonomních formulí – Jak umělá inteligence mění svět sportu

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš DonMorello Kiebel.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno