V nové hře od Microsoftu můžete létat po celé Zemi! – Je tam i váš dům

0

Microsoft po deseti letech ukázal novou verzi jejich leteckého simulátoru – hry, která možná na první pohled nezaujme, ale ve skutečnosti jde o neuvěřitelný počin od tohoto technologického giganta. Proč? Nuže, Microsoftu se podařilo něco, co mnozí považovali za nemožné. V novém simulátoru bude možné létat po celé Zemi!

A pokud píšeme, že po celé Zemi, myslíme tím skutečně po CELÉ ZEMI!

Všechna větší města, všechna letiště, řeky, jezera, stromy, to vše je reprezentováno s neuvěřitelnou přesností. Takové něco teprve nyní začíná být možné. Vytvoření této hry předcházely obrovské pokroky v mnoha technologiích.

Ať už jde o digitální snímkování Země s vysokým rozlišením, pokrok na poli umělé inteligence, která se postarala o grafickou reprezentaci bilionů (přesně tak, bilionů!) stromů, vzhledu vody, počasí…

Stejně model atmosféry prošel výraznou změnou a je mnohem realističtější. Vysunutí podvozku letadla ovlivní jeho aerodynamické vlastnosti. Vzlétat a přistávat lze na kterémkoli letišti na světě, a pokud se trochu vynasnažíme, najdete i svůj dům!

Určitě si umíte představit, že tato hra zabere hodně místa na hard-disku. A máte pravdu. Pouhá mapa (tedy celá Země) dosahuje 5 petabajtů. Samozřejmě, takové velké množství dat se vám na počítač nevejde. Microsoft vám proto bude data streamovat přes internet. Hra se však bude renderovat na vašem zařízení.

Nový letecký simulátor od Microsoftu je momentálně v alfa verzi a dostupný bude až v roce 2020.

Co tato technologie umožní v budoucnu?

Samozřejmě, Microsoft nevytvořil takový obrovský projekt jen kvůli jedné hře. Detailní realistická 3D kopie Země bude mít řadu dalších využití hlavně při vytváření rozšířených digitálních světů – tedy světů, která sdílejí některé rysy s realitou.

Augmented reality je budoucnost digitálních technologií. Microsoft se na ni připravuje například se svým projektem Hololens, který vaše okolí naplní hologramy. Jednou se budete moci procházet po digitální Zemi, přetvářet ji a později své výtvory navštívit v realitě. Postačí si nasadit speciální brýle.

Microsoft Flight Simulator bude úžasná hra, pomocí které miliony lidí poznají krásy Země. Ale možná je to začátek něčeho mnohem většího.

Co si o tom myslíte vy? Zahrajete si Microsoft Flight Simulator, až vyjde v roce 2020?

Co číst dál?

[Gaming] Fortnite pohltila černá díra – Má to na svědomí Elon Musk?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno