01.05.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – Bull trap, či krize na trzích pominula?

0
01.05.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – Bull trap, či krize na trzích pominula?

Je to trochu neuvěřitelné, ale od poslední analýzy na indexy S&P 500 a NASDAQ se trhům povedlo vytvořit nové lokální high. I přesto, že nově přicházející makro data nejsou absolutně uspokojivá a spíše budí hrůzu, akciové trhy pumpují. Jak je něco takového možné? Odkud se ten kapitál na trzích bere? Proč se nakupuje a neprodává za stávající situace, která by rozhodně k růstu neměla moc přispívat. Mnoho otázek, na které samozřejmě není vůbec lehké odpovědět. A přesná odpověď snad ani neexistuje…

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

analýza S&P 500

Jak jsem v poslední analýze psal, většina analytiků předpokládala odraz na S/R levelu 2 877 bodů. To se skutečně odehrálo a zdálo se to jako výborná šance na vstup do short pozice. Nicméně k překvapení všech pokles skončil na supportu 2 733 bodů, kde započal odraz, jenž cenu vyhnal až nad zmiňovanou rezistenci. Tím se vytvořilo nové lokální high a myslím si, že se v tu chvíli chytilo dost lidí do pasti. Respektive, pokud člověk obchoduje zrovna to, co vidí, je logické, že breakout přes významnou rezistenci zalonguje. Nicméně, jak jsem říkal v úvodu, v konotaci s celkovou situací mi nedává absolutně smysl teď kupovat akcie.

Ovšem z technické stránky věci to nyní vypadá jako pouhý bull trap, protože cena znova klesla pod S/R level 2 877 bodů, čímž se úroveň nepotvrdila jako support. V podstatě kurz projel úrovní, jako by tam ani nebyla, což je na druhou stranu docela divné. Řekl bych, že všichni ti, co po breakoutu nakoupili, musejí být teď trochu nervózní. Samozřejmě za předpokladu, že jim již nesepl stop loss. A abych nezapomněl, objemy spolu s růstem soustavně klesaly. Všimněte si ale, že bear volume z posledních 24 hodin mírně vzrostl.

Indikátory

Na RSi indikátoru můžeme vidět další medvědí divergenci. Sice malou, ale je tam. Ovšem největší problém byl ten, že křivka RSI nebyla vůbec schopna překonat hranici 70 bodů. To zrovna bullish není. Na MACD se udělala divergence taktéž, ale pouze na histogramu.

Aktuální situace na 4H TF indexu NASDAQ (Futures)

analýza nasdaq

Na NASDAQ je ta situace obdobná, neboť se povedlo překonat klíčovou úroveň 8 933 bodů, čímž se udělalo i nové lokální high. Nicméně kurz se nad levelem již neudržel a do těchto chvil stabilně klesá. Co osobně nejvíce považuji za významné, je to, že kurz prorazil skrze střednědobou externí rostoucí trendovou linii. Navíc struktura trhu z předešlých deseti dní vypadá jako medvědí rising wedge. Díky tomu to nyní opravdu nevypadá zrovna slibně. Jestli se kurz vylije, budeme muset akorát počkat na reakce na jednotlivých supportech.

Indikátory

Na indikátorech technické analýzy nejsou žádné divergence k vidění, ale zato je snadné poznat, že trh nebyl schopen překonat na RSI hraničních 70 bodů. Což nám zase jenom potvrzuje to, že musíme hledět i na rezistence na technických indikátorech a nikoliv pouze cenových.

Závěr

Už více než dva týdny považuji aktuální růst za dost podivný, neboť mi to při celkovém pohledu nedává moc smysl. Z mikroekonomického hlediska sice opravdu ještě asi není důvod nějak „panikařit“, protože ekonomické reporty za minulý kvartál nejsou tak špatné. Je ale dosti zřejmé, že ta čísla budou za ten druhý kvartál hrozná, protože se tam už v plné síle promítnou negativní důsledky vyplývající z ekonomického útlumu.

Co číst dále?

24.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – První výprodej na indexech je za námi, bude následovat další?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kryptotrzích jsou velmi rizikové!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno