13.05.20 – Bitcoin na 9000 $! Pokračujeme v býčím trendu?

0
ZPRÁVY - Společnost Ebang připravuje IPO - Chystá se nová konkurence pro Bitmain? - Zaznamená Bitcoin větší pohyb?

Každý si říká, co asi bude s Bitcoinem po halvingu, neboť mnoho spekulantů očekává sestřelení ceny. Je to opravdu na programu dne? Pojďme se podívat na technickou analýzu.

BTC/USD ne-přerušený uptrend

ETH/USD a BTC/USD
ETH/USD a BTC/USD

3 dôvody, prečo analytici očakávajú Bitcoin za 15 000 $

Na levém grafu vidíme denní graf Etherea a na pravém grafu denní graf Bitcoinu. Zatímco Ethereum již uptrend přerušilo, což bylo hlavně kvůli úzkému kanálu a korelaci poklesu BTC s altcoiny, tak Bitcoin je stále v uptrendu. Zajímavá situace aktuálně.

Rezistence na 9 160 USD

Rezistence BTC/USD
Rezistence BTC/USD

Po prudkém dumpu, kde někdo z větších hráčů vybral zisky, tu máme pullback, který míří na silnou rezistenci 9 160 USD, která je historicky reakční. Ovšem rezistence je vytvořena pravděpodobně skupinkou velryb, a proto ji můžou kdykoliv “vypnout”.

Zatím jsou růstové objemy na denním grafu poměrně nízké oproti objemům prudkého sestřelu ceny. Tuto situaci by nechtěl vidět žádný trendový obchodník. Ten by rád viděl pomalou pozvolnou korekci v nějakém kanálu a následně by na doteku trendu bral odraz od ní a průraz korekčního kanálu.

Dominance BTC

Dominance bitcoinu
Dominance bitcoinu

Opět situace, která mě do longování pozic na Bitcoinu nepřesvědčuje, neboť pár dní před halvingem jsme viděli vysávání altcoinů na úkor růstu Bitcoinu, takže jsme na kapitalizaci pravděpodobně narazili na nějaký ten vrchol oběhu kapitálu v kryptoměnách.

Dokud dominance neprorazí zpět trendovky, nemám v plánu swingově s Bitcoinem spekulovat na růst.

Zapomeňte na Bitcoin za milión! – Další ATH bullrun bude slabší a korekce dlouhá

Závěr analýzy

Už teďka jsou opět 4hodinové a hodinové časové rámce přepálené. Navíc prostě všichni očekávají pokles po 160% růstu ceny Bitcoinu. Osobně zde nevidím moc růstových faktorů, které by měly graf ihned po halvingu rozeběhnout na nějaké větší rallye. Situace by se měla zase uklidnit. Cena by měla začít pomalinku padat dolů, aby velcí hráči nabrali sílu, a opět může začít velká bitcoinová show. Věřím, že nyní dostanou šanci spíše opět altcoiny. Už včera jsme brali 17% profit na signálu Theta a věřím, že přijdou další zisky.

Líbila se vám tato analýza? Zde si můžete zakoupit naše společné členství Trading11 a Crypto Kingdom. Spojili jsme se, abychom vám přinesli tu nejlepší službu pro tradery v Česku a na Slovensku.

SIGNÁL – Ethereum stráca silu – Ideálny setup na short

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno