26.2.20 Analýza BTC/USD – Bitcoin na klíčové úrovni – Zastaví svůj pokles?

0
bitcoin-down-propad

Halving Bitcoinu s sebou přináší emoční vypětí, kdy každý očekává signifikantní výstřel ceny BTC a to hlavně kvůli snížení odměny za vytěžený blok na polovinu.

BTC USDT
BTC USDT

Když se pečlivě podíváš na tento graf, tak uvidíš velmi důležitou cenovou úroveň kolem 9 000 USD, která slouží jako silný support. Pokud tuto cenu Bitcoin neudrží, čeká nás návrat zpět do akumulačních oblastí, které jsou mezi cenami 6 400 – 8 300 USD, což před halvingem není opravdu nic příjemného.

Graf Bitcoinu má aktuálně pěkně našlápnuto k tomu, aby udělal pěkné rallye. Pokud se pod support dostaneme, tak se ze supportu stane silná rezistence.

Dále by sis měl všimnout horního grafu CCI, který vytváří jasnou divergenci a spadl velmi rychle dolů až na hranice -200, což je pro mě už bullish impuls, že by se cena měla začít zvedat.

Líbí se vám tato analýza? Moje jméno je Ing. Jan Čuraj a jsem hlavní analytik společnosti Crypto Kingdom a správce portfolia CK Capital. Zde si můžete stáhnout můj e-book (nejen) o kryptoměnách a obchodování. Je to ZDARMA.

Kapitalizace kryptoměn

Zároveň se podíváme i na kapitalizaci kryptoměn, zda se již dostala na bod kontroly, kde by mohl Bitcoin připravovat svůj pohyb ze supportu vzhůru.

Kapitalizace kryptoměn

Ano. Díky tomu, že altcoiny padaly rychleji než Bitcoin samotný, se kapitalizace kryptoměn dostala dokonce lehce pod bod kontroly. Support je sice o něco níže, ale na ten bych teď určitě nespoléhal. Kapitalizace se aktuálně dostala, kam měla. Zde by mohl růst Bitcoinu již opět začít.

Graf Etherea

Proč používám při analýze Bitcoinu graf Etherea? Je to kvůli vysoké korelaci mezi Bitcoinem a highcaps, a proto jsem zvolil právě Ethereum. Tato korelace trvá již několik týdnů.

ETH
ETH

Ethereum má ještě kousek prostoru ke svému supportu, který je ovšem pěkně široký. Proto jsem vyznačil nejsilnější supportní úrovně zelenými čarami. Vidíme, že altcoiny můžou ještě kousek spadnout.

Závěr analýzy

Osobně jsem zastáncem cyklů na kryptoměnách, což je i důvod, pročt tady nyní jsme. Pokud se další cyklus nebude opakovat, pak budou cenové hrátky na kryptoměnách naprosto náhodné a Bitcoin může udělat all time high prakticky kdykoliv, nezávisle na cyklu. Pro mě je nyní priorita se soustředit na cenu Bitcoinu a highcaps, kde se zaměřuji prioritně na Ethereum, Cardano a Litecoin, ať už formou částečného hodlu nebo tradingu skrze Bitmex.

Líbila se vám tato analýza? Zde si můžete zakoupit naše společné členství s Trading11. Spojili jsme se, abychom vám přinesli tu nejlepší službu pro tradery v  Česku a na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno