ANALÝZA – Bitcoin před silnou rezistencí – Prorazí 7 000 $?

0
bull-bear-bitcoin

Celková nálada na kryptoměnách se mnohem zlepšila po prudkém propadu bitcoinu pod 4 000 USD. Ovšem bitcoin čeká nelehká úloha v podobě překonání silné rezistence 7 000 USD, kde cena již byla několikrát odmítnuta.

BTC/USD
BTC/USD

Tuto rezistenci jsme již několikrát zkoušeli prorazit a vždy byla cena silně odmítnuta. To způsobilo i to, že uptrend začal poměrně zásadně zpomalovat. Ovšem zdá se, že i přes zpomalování a nižší růstové objemy bitcoin nenachází dostatečný počet shortových limitních bariér.

Objemy BTC/USD
Objemy BTC/USD

Nejeden analytik by určitě řekl, že tento růst musí být potrestán vylitím směrem dolů. To by této technické analýze maximálně sedělo, protože růstové objemy klesají a zároveň se na denním grafu formuje dvojitá bearish divergence na CCI.

divergence BTC/USD
Divergence BTC/USD

Zkrátka to vypadá jako příkladný dojezd do rezistence a pak prudký sešup dolů. Tento setup má ovšem jediné ale… K tomu, aby to jelo dolů, musejí přijít na scénu masivní prodejní příkazy. A vzhledem k tomu, že se nacházíme na velmi nízké likviditě, prodejní příkazy vůbec přijít nemusejí a býci to můžou v klidu vytáhnout nad 7 200 USD. Víceméně zapínají a vypínají supporty/rezistence, jak si usmyslí.

Akciové indexy zase padají – Nepomohla ani 6,2bilionová injekce od Fedu

Korelace s S&P 500 a dalšími indexy

Tato situace je velice spekulativní a doteď se v ní úplně nevyznám. Budu rád, když k tématu bitcoinu a recese přidáte svoje názory. Bitcoin byl přibližně týden dost korelovaný s chováním indexů a reagoval s menším zpožděním na proslovy Donalda Trumpa. Poslední dny mi ta korelace přijde úplně náhodná, protože indexy padají a bitcoin roste.

Dle mého názoru se bitcoin stále hledá mezi akciovými indexy a zlatem. Chvíli kopíruje pohyby zlata (posledních pár dní) a chvíli kopíruje akciové indexy.

Závěr analýzy

Osobně očekávám ještě nějakou větší prasárnu od velkých hráčů. Shodit to dolů a pak to pomalu vytahovat nahoru mi přijde jednotvárné. Osobně věřím, že přijde pohyb k 7 200 USD a nebude třeba ani velkých objemů, když vypnou shortové objemy na rezistenci. Ovšem většina pohybových indikátorů bude velmi vysoko, proto osobně čekám ještě pullback do prostoru mezi 5 000 – 6 000 USD.

Bitcoin a pokles
Bitcoin a pokles

Líbila se vám tato analýza? Zde si můžete zakoupit naše společné členství Trading11 a Crypto Kingdom. Spojili jsme se, abychom vám přinesli tu nejlepší službu pro tradery v  Česku a na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno